Asjalikud leheküljed

Mida leiad lingikogust,
seda sa ju veel ei tea.
On seal näha mõnda hobust....
selles kahtled ise ka.

Pigem leiad sa sealt kassi –
Kristiina Kassi mõtlen ma.
Tema kohta infot otsi
...ning loe teiste kohta ka.

Selle lõigu alla (just-just SELLE lõigu alla!) on kokku koondatud raamatutega seotud lehekülgi. Rühmitasime need loova (kaose)loogika kohaselt. Nimekiri pole lõplik, seega on kõik soovitused ja nurinad teretulnud.
-------------------------------------------------------------------------------------

RAAMATUKOGUD
Raamatukogude laste- ja noortelehed, mis sisaldavad ka raamatumõtteid.

Eesti Lastekirjanduse Keskus - soovitame kohe liikuda alajaotusesse "lastekirjandus", kus saab lugeda kuu raamatust, Eesti lastekirjanikest ja illustraatoritest ja kõigest muust huvitavast.

Tallinna keskraamatukogu lastelehel on kõige muu huvitava hulgas võimalik lugeda laste- ja noortekirjanduse soovitusi blogist "Loe mind!" (ääremärkus: loeme tõesti!)

Tartu linnaraamatukogu noorte- ja lasteleht - loe siit noorte lugemiselamustest, vahvaid lugemissoovitusi lastele või lihtsalt noorte suleseppade omaloomingut.

LASTEAJAKIRJAD
Ajakirjad lastele ja lastemeelsetele, kus kunagi ei puudu mõnus lugemiselamus.

Täheke - väärikas eas lasteajakiri.

Hea Laps -  palju huvitavaid jutte ja kõik noortelt autoritelt!

Lastekas - see pole küll mingi ajakiri, aga siia jaotusesse sobitus see kõige paremini. Näete, seal  "KNUPS"´i all,  seal ongi uutest raamatutest.

KIRJAMEHED JA -NAISED

Ise julgevad oma tegemistest kirjutada:
Reeli Reinaus
Piret Raud
Heiki Vilep

Kirjanike elust ja loomingust on koostatud ka mitmeidkodulehekülgi. Nt meie leidsime informatsiooni Leelo Tungali kohta. Pokumaa lehelt saab lugeda kõigi pokude isa Edgar Valteri kohta ja Iloni imedemaa on kirjutanud ka Astrid Lindgreni raamatutesse pildid joonistanud kunstnikust Ilon Wiklandist.
Edasised otsingud usaldame sulle.

BLOGID RAAMATUTEST
Raamatutest (enamasti) lugejate endi silme läbi.

Kirjastus Draakon & Kuu - see kirjastus annab välja fantaasiakirjandust (sh Lemony Snicket, Roald Dahl). Blogisse postitavad (postitasid) nad lõike teostest, arvamusi, ilmumishoiatusi ja nii edasi.

Fantaasiajuttude muljeid - erinevate lugejate erinevad arvamused loetud fantaasiateostest (ka võõrkeelsetest). Blogisse pole küll ammu uusi sissekandeid tehtud, aga eks osad raamatud ei vanane.

Tüdrukute raamaturiiul - ema ja tütar kirjutavad oma lugemistest.

Raamatuklubi - noorte lugemismuljed (muuhulgas ka noorteromaanidest)

Blogistaja lugemiselamus - rohkelt juttu noorteromaanidest

Tuuli ja Marta jutunurk - 12-aastased kaksikud räägivad loetud raamatutest.

Raamatureporter - Lääne Maakonna Keskraamatukogu blogi noorteraamatutest

VEEL SOOVITUSI

Juturiiul - heategevuslik projekt, kus tuntud näitlejad - üks toredam kui teine - loevad (videodes) ette peatükke tuntud lasteraamatutest. Juturiiuli FB lehel (siin :) ) saab anda ka soovitusi, mida näitlejad järgmiseks võiksid lugeda.

Poogen - kirjandusklubi "Pole Oluline Olla Geenius Et Näha". Kraami sahtlipõhjast oma kirjatööd välja ja jaga neid teistega!

Raamatuvahetus - selleks, et lugemine otsa ei saaks, võib juba loetud raamatud vahetada uute vastu. Ja kui see süsteem tundub natukene liiga keeruline, siis on võimalik teha vana meetodi kohaselt: võta oma loetud raamat näpu vahele ja mine külla mõnele sõbrale, kellel on kodus raamaturiiul. Kindlasti jõuate vahetuse osas kokkuleppele :).

Ellu - Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogu. Raamatute lugemiseks tuleb enne küll Tallinna Keskraamatukogu lugejaks registreeruda, aga muidu on see sobilik raamatukogu, kui sulle meeldib ekraanilt lugeda või näiteks ka kui sa lähed reisile ja ei suuda kõiki soovitud raamatuid kohvriga kaasa vedada.

Lasteluule andmebaas Arkaadia - luuletusi siin pole, aga otsides saad sa siit teada, millises raamatus või ajakirjas on otsitav luuletus ilmunud. Võimalik on ka otsida luuletekstis esinevate sõnade järgi. Esindatud on nii ürask kui sprotid.

Vikerraadio õhtujutud lastele -  (mitte ainult) laiskade lastevanemate päästerõngas :)

Lastejaam -  me ei suudaks ära kirjeldada, mida kõike seal leidub, seega ei hakka isegi alustama :).

4 köhatus(t):

Sandra Falke ütles ...

http://100-raamatut.blogspot.com on ka raamatublogi ;-)

Diana ütles ...

Laste- ja noortekirjandust sealt kahjuks ei leidnud...:(

Viivej ütles ...

Kahju, et te enam ei tegutse. Väga tore blogi. Just see, et ka lastekirjanduse muljeid jagatakse.

Raamatulaegas ütles ...

Kirjutame siiamaani, ainult üle ühe-kahe postituse kuus lihtsalt ei jõua :)

Postita kommentaar