Raamat, mis ei tahtnud, et teda loetaks

neljapäev, 23. september 2021


"Elas kord laps, kes ei saanud magama jääda. Nõnda siis küsis laps täiskasvanult, kas too ei võiks talle mõnda raamatut ette lugeda. Ja täiskasvanu vastas: "Jah, muidugi 
võin!" Seda poleks täiskasvanu pidanud ütlema. Sellepärast, et laps oli leidnud täiesti erilise raamatu, mis ei tahtnud, et teda loetaks, ja mis tegi omalt poolt kõik, et teda ei loetaks."

Kas teie olete kokku puutunud raamatuga, mis ei taha, et teda loetaks... ma kahtlen, et teil seda juhtunud on, kui  te ei ole juhuslikult juba lugenud David Sundini samanimelist raamatut. "Raamat, mis ei tahtnud, et teda loetaks" ei ole tavaline raamat, nagu te ka ise arvata võite. Aga mida sellise raamatuga üldse peale hakata? Ega siin pole muud võimalust, kui ikkagi kaaned avada ja vaadata, mis juhtuma hakkab. 

Seda raamatut lugedes võib juhtuda, et see muutub rooliks ja te peate seda juhtima hakkama. Või tekivad sinna sellised sõnad, millest te pole kuulnudki. Näiteks sõna krabuma. Ja see on alles algus. Igatahes teeb see raamat kõik, et teda mitte mingi hinna eest enam edasi ei loetaks. Teil tekib kindlasti küsimus, et kuidas mina seda raamatut siis lugeda sain? No selle asja juures on üks väike konks, nimelt minu käes on eksemplar täiesti tavalisest raamatust, mis räägib sellest raamatust, mis ei tahtnud, et teda loetaks.  Läks vist veidi keeruliseks, aga küll te aru saate.

Igatahes minu käes olev eksemplar (raamat) on ühe tavalise raamatu kohta ikkagi täiesti eriline. Kujutluspilt sellest, millest seal kirjutatakse on täitsa tõetruu ja kohas kus, raamat hakkas aina soojemaks muutuma, tekkis endalgi paratamatult tunne, et see mu käes kohe üle kuumeneb. Sellised  on need lood selle raamatuga. Aga seda tasub kindlasti lugeda juba sellepärast, et teada saada, mis kõik juhtuda võib, kui üks raamat ei taha, et teda loetaks. Lisaks kõigele on selle raamatu kaanekujundus minu arvates just lugema kutsuv. Mulle, kelle lemmikvärviks on roheline, oli see liiga köitev, et sellest mööda vaadata.

Mõnusaid lugemuselamusi selle omamoodi raamatu seltsis !😀

0 köhatus(t):

Postita kommentaar