Operatsioon Pronksiplats

pühapäev, 11. juuli 2021


Jorn Lier Horst
i sulest on ilmunud lastele üks korralik ja põnevust täis detektiivilugu "Operatsioon Pronksiplats. " Tegemist on sarjaga Detektiivibüroo nr 2. Selles sarjas on varem ilmunud raamatud "Operatsioon Kõuepilv," "Operatsioon Varjumees," "Operatsioon Päikeseloojang," "Operatsioon Nartsiss," "Operatsioon Suvesaar" ja "Operatsioon Tuuleiil". 
Võibolla oled juba varasemaid osasid lugenud. Aga juhul kui ei ole, mainin kohe alguses ära, et see raamat on suure kirjaga ning  usun, et ka need, kes muidu nii väga raamatut lugeda ei viitsi, võtaksid ja loeksid seda heameelega. Selle raamatu lugemine läheb lausa lennates. Kiiremad loevad selle läbi poole tunniga või isegi veel kiiremini, aga aeglasemad lugejad tunni või paariga. Ja kuna see on tõesti huvitav ja seiklusterohke, siis on seda raamatut enne lõppu raske käest panna. Sa ei usu? Aga uuri siis ise järele.

Elvestadi linna pargist läheb üleöö kaduma Hugo Rodini saja aasta vanune kuju. Kellel seda kuju vaja oli ja miks peaks üldse keegi selle ära varastama? Seda hakkavad uurima detektetiivibüroo nr 2 liikmed. Neid on kolm: Tiril - Elvestadi linna kõige vahvam tüdruk, kes ei kõhkle tegutseda ka siis, kui teised pelgavad; Oliver - ülitark detektiiv, kes näeb seda, mida teised ei märka; Otto - jäljekoer, kes nuhib kõik saladused välja.

"Kas teil on TI-X-i kingi?" küsis Oliver. Dahl pistis prillisanga suhu ja hammustas seda."TI-X-i kingi?" küsis ta ja vaatas lähema kingariiuli poole. "Ma ei ole sellisest margist isegi kuulnud."  Ta pani prillid ette ja hakkas riiulite vahel ringi käima ning kingakarpe uurima. "Missugused kingad need on?" küsis ta. "Tossud, peokingad, töökingad?" "Ma ei tea," tunnistas Oliver. Mees peatus ja silmitses Oliveri üle prilliklaaside. "Sa ei tea, milliseid kingi sa tahad?" küsis ta imestunult. "Noh, ma olen lihtsalt kuulnud, et need näevad head välja."

Detektiivibüroo nr 2 liikmed leiavad mitmeid erinevaid juhtlõngu, mis aitab neil süüdlasele jälile jõuda. Esiteks leidsid nad väga erilise tallamustriga jalajälje lillepeenrast. Keset jälge paistsid selgelt kolm tähte: TI-X. Lisaks said nad teada, et see jälg oli 26,5 sentimeetrit pikk ehk vastab jalanõu numbrile 39. Teise juhtlõnga said nad arvutuste teel - nimelt nad arvutasid valemite abil välja kadunud pronkskuju raskuse, milleks oli 46,7 kilo. Ja kust mujalt võiks leida nii palju pronksi kui lammutuskojast. Aga kas nad on ikka õigel teel? Parajalt sekeldusi ja ohtusid varitseb neid jälgi ajades, aga see ei oleks ka üks korralik detektiivilugu, kui peategelased ohuga silmitsi ei seiskas. Täpsemalt peate, aga juba ise lugema, sest muidu on igav, kui mina kõik ära räägin.


0 köhatus(t):

Postita kommentaar