Kas ma pean oma jäätist jagama?

neljapäev, 15. juuli 2021

Vahepeal on hea mõtiskleda oluliste küsimuste üle. Ilmselgelt istuvad lebavad kõik maailma väikesed ja suured filosoofid sellistel kuumadel suvepäevadel nagu tänane kusagil maas nagu kirjamargid ja mõtlevad sedasama, mida elevant Heraldki Mo Willemsi uues raamatus:
kas ma pean oma jäätist jagama?
Tõepoolest, ilm on palav ja jäätis kahtlaselt pisike. Vaevalt jagub ühelegi. Nii ongi Heraldil raske otsustada, kas ta tõesti peaks jagama oma...

VAIMUSTAVAT,
VÕRRATUT,
MAITSVAT,
NÄMMAT,
OIVALIST,
IMELIST,
KÜLMA JÄÄTIST.

Ilmselgelt on see palju keerulisem küsimus kui näiteks see, kas enne oli muna või kana. Me räägime siin siiski jäätisest!!! Samas, Heraldi parim sõber Notsu tahaks kindlasti ampsu sellest vaimustavast, võrratust (ja nii edasi) jäätisest. Mida siis teha? Kas jagada või mitte?

Kuigi see raamat on ametlikult 3-8-aastastele, on see hea lugemine ja veel parem vaatamine igas eas lugejatele. Pildid on toredad ja jutt lihtsalt muhe (või muhedalt lihtne). Loo algus on olemas kirjastuse kodulehel, loo lõpu jaoks tuleb juba raamatukokku minna. Ilm on küll palav, aga möödaminnes võib ometigi jäätist osta :).

P.S Elevandi ja Notsu raamatuid on üldse kokku välja antud 25. Eesti keeles on ilmunud kõigest neli, mis tähendab, et on ohtralt lisa oodata.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar