Topelt D

esmaspäev, 26. aprill 2021
" Vannitoa laelambi pirn oli ikka veel läbi. Naljakas, mõtles Karmen, isa vahetas varem alati pirnid kohe ära, kui need läbi läksid, see aga oli juba nädal aega pimedust näidanud. Ka isa oli muutunud, asi ei olnud enam ainult emas. Ema muutus oli märgatavam, agressiivsem ja valjem. Isa muutus aga sai tajutavaks vaid siis, kui ta detailidele tähelepanu pööras."

Kristi Piiper'i romaan "Topelt D" on lugu kahe tegelase eri aegades kulgev lugu. Raamatus on kaks peategelast -  gümnaasiumi lõpuklassis käiv Karmen ning kolmekümneaastane Diana. Neid kahte tegelast seob rahulolematus iseendaga ning pidev paine ja vajadus olla see keegi teine, kellel nagu tundub, on olemas kõik see, mida iseendale sooviks.
Tegelikult on neil kahel veel üks seos, mis selgub raamatu lõpupoole. Milline? Minu jaoks oli see mõnevõrra ootamatu, aga samas aitas see paremini seda lugu mõista.

Karmenil on ühe teismelise kohta liiga palju asju, millega on vaja tegeleda. Kooli lõpueksamid, vanemate lagunev suhe ning soov olla oma parima sõbranna Liza moodi. Diana on oma mineviku eest uude identiteeti põgenev naine, kes ei ole iseenda füüsilise välimusega rahul ning proovib ilukirurgia abil iseendale meeldida. Ta vaevleb psüühiliste probleemidega, mis on alguse saanud juba lapsepõlvest.

"Ta tundis, et peab end füüsiliselt toas kinni hoidma, et mitte politseimaja juurde minna. Ta ju teadis, et niipea, kui ta teab naist isiklikult, kui ta on kasvõi tema häält kuulnud, peab ta teda ka nägema. Ta oli lootnud, et seda ei juhtu. Püüdnud sellest hoiduda. Kuid see oli ise temani tulnud. Minutid kulusid ja Diana ei suutnudki vastu panna. See oli imelik ootamatu kergendus."

Pean tõdema, et seda raamatut lugedes saatis ka mind kogu aeg nagu mingi paine. Mitte selline paine, et oleks tekkinud rahulolematus iseendaga, vaid paine teada saada, miks nad enesega rahul ei olnud. Miks nad nii käitusid, miks tekib soov olla keegi teine? Miks? Neid mikse tekkis veel ja veel ja osa netist jäigi vastuseta, sest raamatu lõpp oli minu jaoks samuti üllatav. Seda raamatut lugedes, tundus et sellel peaks kuidagi teistmoodi lõpp olema. Aga kas teile ka nii tundub või mitte, peate ise välja uurima.


0 köhatus(t):

Postita kommentaar