Tüdrukute raamat

neljapäev, 25. veebruar 2021


See raamat on mõeldud kõikidele tüdrukutele, kes on murdeeas ja vajavad lisateadmisi selle kohta, mis muutused nende kehaga toimuvad ja mida selle kohta teadma peaks.  Näiteks leiad vastused küsimustele mis on päevad ja miks nad üldse on ning kuidas õiges suuruses rinnahoidjat valida. Alati võib ju ka oma emalt küsida, aga tihti juhtub, et kõike ei julge küsida või ei tea, kuidas seda teha. Siinkohal tulebki appi see raamat, millest peaksid vastused leidma kõigile oma küsimustele.

"Tüdrukute raamatu" on koostanud  norra arstid Nina Brochmann ja Ellen Støkken Dahl, kes räägivad kõigest, mida murdeea kohta teadma peaks. Jagavad erialateadmisi, isiklikke kogemusi, tõestisündinud lugusid ja annavad head nõu.

Selles raamatus tuleb juttu kehalistest muutustest, tunnetest, suhetest eakaaslastega, väärkohtlemisest ning iseenda tundma õppimisest.

"Mida tähendab olla tüdruk? Sellele pole nii kerge vastata. Kuigi meil, tüdrukutel, on üksteisega palju ühist, ei ole me täpselt ühesugused. Me oleme erinevad inimesed, kellele meeldivad erinevad asjad ja me näeme erinevad välja. Mõnedele tüdrukutele meeldib jalgpall, mõned vihkavad jalgpalli. Mõned tüdrukud eelistavad balletti. Mõnele meeldivad nii jalgpall kui ka ballett. Mõnel on lühikesed juuksed, mõnel pikad.

See on käsiraamat, mis on kirjutatud lihtsalt ja ausalt nii, et see oleks jõukohane lugemine kõigile vanuses 10- 20 aastat. See on ka abivahendiks lapsevanematele, õpetajatele ja teistele, kes puutuvad kokku selles vanuses lastega.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar