Kommisömiootika

esmaspäev, 2. november 2020

"Täna sööme komme, homme sööme komme, komme sööme ülehomme..."

Ma usun et maailmas ei ole ühtegi sellist inimest, kes ei ole mitte ühtegi kommi söönud ega tea, mis komm on. Aga kas teie teadsite, et kommidest on olemas eraldi õppeaine nimega Kommisömiootika? Mina senini veel ei teadnud, kuid tuntud vene lastekirjanik Grigori Oster, avardas mu silmaringi. Nimelt on ta kirjutanud raamatu "Kõrgem kommiteadus - kommisömiootika algajatele ja edasijõudnutele". Raamat on jagatud seitsmeteistkümneks õppetunniks, milles igaühes neist tutvustatakse teile kõike kommiga seonduvat teemade kaupa. Näiteks viies õppetund on lutsukommide ehitusest ja mõjust. Iga õppetunni järel on küsimused ja laboratoorse töö ülesanded, millega kontrollitakse, kui hästi tee antud õppetunni omandasite. 

Aga alustame algusest ja võtame esimese õppetunni, mille nimeks on "Hambad ja kommid".

1. Magus elu
"Te hakkate õppima uut  ainet - kommisömiootika, see tähendab kommisöömist. Kommisömiootikaga jääte te tegelema kogu elu, kuni kõik hambad on välja kukkunud. Kusjuures, mida paremini te seda ainet õpite, seda kiiremini nad välja kukuvad."

Tegemist on raamatuga, mis paneb ka lapsevanem komme teise pilguga vaatama. Te ei usu? No ma räägin siis, kuidas see mulle mõjus. Pärast selle raamatu lugemist, iga kord, kui ma kommi söön, ei pista ma seda ruttu suhu ja ei söö kohe ära, vaid hammustan kommist väikese tüki (seda ainult juhul, kui tegemist ei ole lutsukommiga) ning vaatan, millest see koosneb. Uskuge või mitte aga nii see on.

Üks väike soovitus seoses selle raamatuga: ärge kõike, mis seal raamatus kirjutab ikka päris tõena võtke. Ma pean eelkõige silmas just seda hammaste pesemise osa. Raamatus soovitatakse seda mitte teha, aga mõelge hästi järele, kas te ikka tahate hambutuna ringi joosta.

Lugege ja te ei kahetse, sest saate kommide kohta teada asju, mida te enne ei teadnud!

0 köhatus(t):

Postita kommentaar