Nähtamatu tüdruk

neljapäev, 29. oktoober 2020


Kaia Raudsepa "Nähtamatu tüdruk"
on lugu tüdrukust, kes soovib kogu hingest olla nähtamatu, et tema klassikaaslased ei saaks talle jälle midagi halvasti öelda, Suurema osa ajast ta suudabki nende jaoks nähtamatu olla. Lausa nii  nähtamatu, et ainsad inimesed kellega, ta oma elu jooksul rääkinud on, on ta vanemad ja ema töökaaslane. Aga nendel hetkedel, kus ta klassikaaslastele nähtamatuks ei jää... need on ühed õudsamad tüdruku elus.

 Lena, nii on tüdruku nimi, on abiturient, kes on kõik need kooliaastad kannatanud koolivägivalla all. Talle meeldivad numbrid, mitte tähed. Ta ei ole harjunud rääkima ning armastab üksindust, vähemalt üritab ta  end selles veenda. Ta arvab, et ei väärigi sõpru, sest miks peaks keegi sõbrustama tüdrukuga, kes vaevu saab sõnu suust. 

Kuid ühel päeval, ema kohvikus, suundudes oma lemmiklaua juurde, on seal juba keegi ees. Üks noormees, kes ei kavatsegi sealt liikuda ja istub tema koha peal ja tagatipuks veel räägib ka temaga. Miks ometi küll? Lena ei saa sõnagi suust ja tunneb piinlikust ning põgeneb nagu talle kombeks. Kuid kohtumisi noormehega tuleb ette aina rohkem ja tüdruku senine arusaam elust lööb vankuma. Miks tahab poiss temaga sõber olla? Kuidas kulgeb sõprus niiöelda tumma tüdruku ja jutuka noormehe vahel? Selle kõik jätan ma teile väja uurimiseks.

Minu arvates on tegemist huvitava ja mõtlemapaneva raamatuga, mis pöörab tähelepanu koolivägivallale. Sellele, kui õelad võivad lapsed üksteisega olla ning mida võib tunda see, keda kiusatakse. Arvan, et see on raamat, mida peaks lugema kõik noored ja lapsevanemad ning õpetajad. Ehk need, kes ise teisi kiusavad, mõistavad, mis kiusatav tunda võib. Kuid kogu selle kiusamise taustal on armas lugu sõpruse leidmisest.

Tegemist on autori esimese romaaniga. Mina igatahes ootan huviga juba järgmist.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar