Laste mängud

laupäev, 1. august 2020
Raamatussse "Laste mängud" on Charlotte Morin kogunud enam kui 90 mängu, mida saab mängida üksi, kahekesi, väiksema rühma või suurema seltskonnaga. Neid mänge saab mängida igal pool: õues ja toas, autos või bussis, rannas, aias jne ning igal ajal kui parajasti vaba hetk ja soovi on. Lastel juba mängimisest isu täis ei saa. Nagu öeldakse -  mäng on laste töö. Küsimus võib olla pigem selles, mida mängida. Siinkohal tuleb appi see raamat, kust leiab mänge igaks olukorraks. Kergemaid ja lihtsamaid, pikemaid ja lühemaid.

Selles raamatus on jaotatud mängud nelja teema kaupa:
  •  Mängud, mida saad mängida üksi või kahekesi; 
  • Mängud pidžaamapeo ajaks (neid võib mängida ka muul ajal);
  • Mängud vahetunni ajaks;
  • Mängud sünnipäevaks
Siia raamatusse kogutud mängude hulgas on nii kõigile tuttavaid kui ka vähem teada olevaid mänge. Näiteks laevade pommitamist ja trips-traps-trulli oskavad kindlasti ka kõik vanaemad ja vanaisad mängida. Mancala mänguga ei ole ilmselt paljud kokku puutunud. Mis mänguga on tegemist ja mida selle mängimiseks vaja läheb uuri raamatust ise järgi.

Siia aga lisan ühe lühema mängu kirjelduse, et saaksite soovi korral kohe midagi mängida, enne kui omale raamatu hankida jõuate.
Mängu nimi on "Piilur".
Mängimiseks läheb vaja vähemalt kahte mängijat, kes võiksid olla vanemad kui 6 aastat. Mängu eesmärgiks on leida nimetatud ese selle esitähe järgi.
Mängukäik:
Üks mängija valib ruumis ühe eseme ja ütleb: "Ma piilusin silmanurgast midagi, mis algab tähega..." ja nimetab valitud eseme esitähe. Teised mängijad peavad selle üles leidma. Esimene äraarvaja ongi järgmine piilur.

HEAD MÄNGULUSTI SELLE RAAMATU SELTSIS!

0 köhatus(t):

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.