Minu heade kommete raamat

neljapäev, 23. juuli 2020
Nathalie Depoorter
on koostanud lastele raamatu käitumisest ja kommetest. See raamat näitab täpselt, kuidas tuleb ja kuidas ei tohi käituda. Raamat on mõeldud kõikidele daamidele ja härradele alates kaheksandast eluaastast. "Minu heade kommete raamat" on lihtne etiketiraamat, mis on kirjutatud mõnusa huumoriga ning Marianne van der Walle lustakad illustaratsioonid lisavad veelgi vürtsi juurde.

Kas teile tundub vahel, et reegleid kuidas peab ja kuidas ei tohi, on liiga palju ning raske meelde jätta? See raamat muudab nendest arusaamise ja meelde jätmise lihtsamaks. Nii avaneb ka sinul võimalus laua ääres, koolis ja liikluses viisakalt käituda ja miks mitte ka seda oma vanematele õpetada. Eks nemadki unustavad vahepeal head kombed ära ja siis avaneb teil võimalus neile neid meelde tuletada.

"Kindlasti oled sa koolis juba selgeks saanud, et kõneletakse suuga. See pole vale, aga see on vaid pooltõde. Ka ülejäänud keha hakkab vahel kõnelema - enamasti siis, kui sa seda üldse ei taha. Nii võib su nina äkki norsatada, su kõht äkki korisema hakata, su maost äkki röhitsus üles kerkida või rajab äkki kõhutuuleke pööreldes endale teed välismaailma. Sellisel juhul ei saa sa õieti midagi teha. Kuid pead siiski teadma, kuidas selliste juhtumite korral käituda.
Alustuseks sobib hästi, kui ütled "PALUN VABANDUST" või "ANDKE ANDEKS!"

Kas sina tead, mis on meie keeles kaks kõige maagilisemat sõna? Need kaks võlusõna, mille kasutamise eest saad sa alati plusspunkte teenida? Kas sina kasutada neid? Kui sa ei tea, millistest sõnadest jutt käib, siis pead sa kohe kindlasti seda raamatut lugema. Need kaks sõna on viisaka käitumise aluseks ja kui sa need meelde jätad ja neid midagi soovides kasutad, oskad sa juba viisakalt suhelda.

Üks väike meelespea edaspidiseks: "PAREM  ON OLLA LIIIGA VIISAKAS KUI TÄIESTI EBAVIISAKAS".

1 köhatus(t):

Diana ütles ...

Lisan omalt poolt vaikselt juurde, et kõige selle juures on palju parem olla südamlikult ebaviisakas kui külmalt viisakas :) (blogi ebaviisakas kirjutaja)

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.