Steve Jobs: hullult äge

neljapäev, 9. märts 2017
Ükskord ammu ja kohe kindlasti ühel kaugel maal tulid raamatukokku ema ja poeg. Poeg asus kohe ahnelt koomikseid lugema. Ema vaatas sel ajal riiulitest raamatuid. Kui ta oli endale midagi välja valinud, sikutas ta poega koomiksite juurest eemale, et tallegi midagi sobilikku valida. Midagi paksu ja tiheda tekstiga, sest koomiksid, need pole ometigi kirjandus!

Mulle seevastu on koomiksid (sh graafilised romaanid) alati meeldinud. Väga äge, kui tekst ei jookse viisakalt ainult vasakult paremale ja read ei sammu ülevalt alla, vaid vaatamist ja lugemist on igas lehenurgas. Osasid jutte on ka nauditavam lugeda pildilise tekstina kui lihtsalt hirmpika tekstina.

Tõepoolest, kui ma oleks hakanud lugema Apple´i asutaja Steve Jobsi elulugu tavalises vormingus, siis oleksin poole raamatu peal ära kustunud. Kõik IT-sse puutuv on huvitav küll, aga seda väikestes kogustes. Jessie Hartlandi kirjutatud-joonistatud graafilist elulugu "Steve Jobs: hullult äge" lugesin lõpuni huviga. Jutt oli ajalises järjestuses – alguses on eraldi lehel ka ajatelg  – ja ei hakanud üle äärte laiali valguma. Pildid andsid tekstile mõnusa humoorika võõba. Iga kümnendi kohta oli topeltlehel joonistus-kirjutus, mis sel ajal uut oli. Näiteks kui tahate teada, mida 1960ndatel oli või siis õigemini polnud, siis vaadake lehekülgedele 30 ja 31. Hämmastav, kuidas ilma interneti ja Google´ta üldse hakkama saadi! :)
Mind ennast huvitas, kuidas Jobsi ettevõte Apple (tõlkes: "õun") endale nime sai. Mõtlesin, et kui Newtonile kukkus õun pähe ja ta avastas gravitatsiooni, siis võib-olla korjas Steve Jobs selle õuna üles, võttis ampsu ja tal tuli mõte luua personaalarvuti. Tegelikult on seletus palju lihtsam. Igavam muidugi ka.

Lõpetuseks, kuna graafilisest eluloost on raske sõnalist kokkuvõtet teha, siis palun, sellest kõigest saate raamatus teada:


 Head lugemist!

0 köhatus(t):

Postita kommentaar