Laigid on kogu su elu

reede, 4. november 2016
Lugesin... Eh, mis ma ikka muud võisin teha, kui mitte lugeda! Lugesin, et kirjastus Petrone Print annab välja noortesarja "Klipid elust". Kuna noorteraamatuid ei anta välja teab-kui-palju ja kahe seni välja antud raamatu pealkirjad ja tutvustused tundusid ligitõmbavad, siis otsisin ühe neist raamatukogus üles. Lugesin, jah, lugesin jälle ja seekord Ulrieke Ruwischi raamatut "Laigid on kogu su elu".

Kõik, kellele meeldivad õhukesed raamatud,  rõõmustage! Ainult 70 lehekülge hõredat teksti! Suisa lust ja lillepidu.
Muidugi ei hinnata raamatuid nende paksuse järgi. Või noh, vähemalt neid ei peaks hindama nende paksuse järgi, isegi kui neid selle järgi riiulist valitakse. Nagu ka inimeste puhul, pole oluline kest vaid hoopis sisu.

Sisuks on teismeline Hanna, kes elab topeltelu. Tema päriselu on (tema enda arvates) masendav: ainult üks sõber, raskused matemaatikaga koolis, elu emaga, kes töötab poes kassapidajana ja kelle madala palga tõttu ei saa Hannah endale lubada lahedaid riideid, juuksuriskäiku, väljas söömist... kõike seda, mida tema koolikaaslased saavad endale lubada. Internetis seevastu ta on keegi: keegi, kelle pilte laigitakse ja kiidetakse ning kelle kommentaarid on säravad ja teravmeelsed. Laikide kogumisega võib minna kergesti üle piiri ja nii riputabki Hannah oma salajasele kontole üles pildi, mille oleks olnud tark jätta sinna panemata.

Tunnistan ausalt, et mulle tundus raamat pealiskaudne ja väheke igav. Ei teagi, kas asi on selles, et ma teadsin kohe, kes on see salapärane ahistaja või talun ma aina vähem läägeid lõppe. Mulle oleks meeldinud, et Hannah oleks ise selle jama ära klaarinud. Ma tean, et ta oleks seda suutnud.
Samas on tore, et internetist ja selle ohtudest kirjutatakse. Rõhutatakse, et näiliselt salajane elu internetis võib olla ka teistele teada ja et internetis kirjutatul ja postitatul võivad olla kurvad tagajärjed.

Tükikest esimesest peatükist saab lugeda siit (Delfi Noorte Hääl).

0 köhatus(t):

Postita kommentaar