Küttepuuvargad

laupäev, 20. august 2016
Ülevaatus läks kiiresti. Maas polnud midagi peale saepuru ja lõhkumispaku, mille peal isa istus. Ühes nurgas vedeles suur puitvarrega lõhkumiskirves ja teises seisid poiste valged jalgrattad.
"Huvitav, miks keegi üldse varastab küttepuid?" imestas Anton.
"Ju on endal otsas..." vastas isa, laiutades käsi. "Ega meilgi neid ülemäära palju pole. Ma ei kujutanud ette, et selline rekordkülm talv tuleb. /.../"

Võib-olla olete kuulnud lugu rohutirtsust ja sipelgast. Suvel, kui päike paistis ja ilm oli imeilus – st  üldse mitte sellisel suvel nagu meil sel aastal – sirutas rohutirts oma pikki koibi ja kääksutas hommikust õhtuni lõbusalt viiulit. Tema sõber sipelgas kogus samal ajal talvevarusid. Kui  saabus sügis ning puudel hakkasid lehed langema, tuul oli muutunud jahedaks ja külm näpistas ninaotsast, avastas rohutirts kohkumusega, et tal pole saabuvate külmade tarvis midagi kõrvale pandud. Nii ta siis tuli, häbelikult viiulit selja taha peites, sipelga ukse taha, et ehk see aitab tal halvad ajad üle elada...

Samamoodi võib juhtuda, et kui te varakult küttepuid valmis ei tee/osta, siis polegi neid kusagilt jäistel talvepäevadel võtta. Nahaalsemad inimesed käivad siis teiste kuurides näppamas ja just sellest räägibki Mika Keräneni viimane raamat "Küttepuuvargad".

Kuna juba pealkiri ütleb palju, siis võin mina jääda napisõnaliseks. On talv. On külm. Tartus Supilinna lukustamata kuuridest on võetud salaja küttepuid. Asja asub uurima salaselts Rampsu. Kuna see on juba nende seitsmes juhtum, siis pikemat tutvustamist nad ehk ei vaja: vennad Olav ja Anton, Mari, Reilika, Sadu... ja Mati, ehkki prantsuse buldog selliste ilmadega välja ei kipu. Juhtumi uurimine jookseb aeg-ajalt ummikusse ja süüdlane on keegi, kellest ei oleks sellist käitumist osanud oodata.

Lisaks sellele, et Mika Keränen kirjutab võimalikest juhtumitest – on ometigi tõepoolest küttepuid varastatud ja paljasjalgset Contrat on pea pool Eesti rahvast näinud – meeldib mulle, et tegevus toimub Supilinnas. Minu tädi elab seal ja ma ootan huviga, millal tema tänavas midagi kriminaalset juhtub :). Ehk järgmises raamatus?!

0 köhatus(t):

Postita kommentaar