Rändavad püksid

laupäev, 26. märts 2016
 See raamat on mulle juba ammu nii öelda "pinnuks silmas." Juba kaua aega tagasi, olles romantiliste filmide lainel ja mõeldes, mida võik järgmisena vaadata, avastasin filmi "Rändpükste sõsarkond"... mõtlesin, et tundub täitsa huvitav ja seda peaks vaatama. Kuid kui ma lugesin, et see on tehtud raamatu põhjal, tekkis mul kinnisidee lugeda enne filmi vaatamist läbi raamat. Vahepeal aga tuli nii palju teisi põnevaid raamatuid ja see raamat vajus unustuste hõlma, film kaasaarvatud.
Nüüd paar nädalat tagasi tuletas see raamat mulle ise ennast meelde, kui ma parasjagu lastele lugemissoovitusi otsisin. Kuna mul hetkel parasjagu just midagi lugemiseks polnudki, otsustasin selle raamatu läbi lugeda. Kas ja millal ma filmini jõuan, seda ei oska öelda, kuid raamat mulle meeldis. See oli teistsugune...  ma ütleks isegi värskendust toov fantaasiakirjandus.

 "Elas kord üks püksipaar. Need olid erilised püksid - teksad loomulikult, sinised, aga mitte sellised jäigad, värskelt sinised, nagu neid näeb esimesel koolipäeval. Nad olid varjunditega, mahedalt sinised, pisut luitunud põlvede ja istmiku kohalt ning sääreotsad narmendasid veidi.... 

...Nad olid õilsad püksid, aga tagasihoidlikud. Sa võisid pilgu neist üle libistada ja mõelda: "Okei, püksid," või võisid peatuda ja pikemalt vaadata seda värvide ja õmbluste kaunist kogumit. Nad ei sunni sind ennast imetlema. Nad on õnnelikud, tehes lihtsalt oma tööd, milleks on sinu tagumiku katmine, ilma et see jämedamana paistaks, kui see tegelikult on." 

Ann Brashares on kirjutanud sellise huvitava pealkirjaga raamatu nagu "Rändavate pükste õeskond." See on lugu neljast parimast sõbrannast ja üheainsast paarist pükstest, mida nad kõik kordamööda kannavad. Rändavate Pükste õeskonda kuuluvad neli tüdrukut, kes tähendavad üksteisele väga palju. Vahel neile tundub, et nad on lausa nii lähedased, et moodustasid pigem ühe täisinimese kui neli eraldiseisvat. Samas on nad kõik erinevat tüüpi - Bridget - sportlane, Lena - iludus, Tibby - mässaja ja Carmen - see, kel on halb iseloom, kuid see, kes kõige enam hoolib.

Kujutage endale ette, et külastate õega kaltsukat ja leiate sealt ühed täiesti tavalised teksased, vähemalt teile tunduvad need tavalistena. Veel enam, te parema meelega ei ostaks sealt üldse mitte midagi, kuid teie õde ei lase teil sealt tühjade kätega ära minna ning olete sunnitud midagi ostma. Nii juhtus ka Carmeniga, kes võttis leti äärest esimesed ettejuhtuvad teksad, mis maksid väga vähe. Tal ei olnud neid plaaniski kanda ja seetõttu  ei vaevunud ta neid proovimagi. Kodus pani ta püksid kappi ja seal nad teiste riiete hulgas lihtsalt seisid ilma, et Carmen neid üldse puutunud oleks. Kuni ühel päeval.... edasi lugege juba ise :)

Lisan veel siia Rändavate Pükste kasutusjuhendi (kirja pandud Rändavate Pükste õeskonna poolt):
  1. Sa ei tohi Pükse kunagi pesta.
  2. Sa ei tohi kunagi Pükste sääri üles keerata. See on maitsetu. Ei saa iial olema aega, mil see poleks maitsetu.
  3. Sa ei tohi Pükse kandes kunagi öelda sõna "paks". Sa ei tohi Pükse kandes kunagi ka endamisi mõelda: "Ma olen paks."
  4. Sa ei tohi kunagi lasta ühelgi poisil Pükse jalast võtta (kuigi võid nad tema juuresolekul ise ära võtta).
  5. sa ei tohi Pükse kandes nina nokkida. Kuid sa võid end sõõrme juurest nagu muuseas sügada, samal ajal tõesti natuke nokkides.
  6. Meie taaskohtumisel pead sa Pükstes veedetud aja reeglitekohaselt kirja panema: *Pükste vasakule säärele pane kirja kõige põnevam koht, kus sa Pükse kandes viibisid! * Pükste paremale säärele pane kirja kõige olulisem asi, mis sinuga Pükse kandes juhtus! (Näiteks: "Ma semmisin Pükse kandes oma sugulase Ivaniga.")
  7. Sa pead kogu suve jooksul oma Õdedele kirjutama, ükskõik kui lõbus sul ilma nendeta ka poleks.
  8. Sa pead Püksid oma Õdedele edasi andma vastavalt Õeskonna sätestatud täpsele korrale. Selle punkti täitmata jätmise korral ootab sind taaskohtumisel ees karm keretäis. 
  9. Sa ei tohi särki Pükstesse toppida ega Pükstel vööd kanda. Vaata reegel nr 2.
  10. Pea meeles: Püksid= armastus. Armasta oma kaaslasi. Armasta iseennast.
Tundub kahtlane, et ühed tavalised püksid võivad määrata nii palju sellest, milliseks kujuneb su suvevaheaeg...kuid nende nelja tüdruku puhul just nii oligi. Võibolla oli see kõik lihtsalt tüdrukute fantaasia ja nad mõtlesid ise pükstele maagilised (kogemata rääksisin ühe saladuse välja) omadused külge, kuid seda ei tea päriselt keegi. Ja olgem ausad raamatutes ja filmides on ju kõik võimalik :)

Raamatu põhjal on tehtud ka  film "Rändpükste sõsarkond" (filmil on kaks osa ning tegemist on romantilise seikluskomöödiaga)  http://www.imdb.com/title/tt0403508/.

Häid lugemis- ja vaatamiselamusi :)

0 köhatus(t):

Postita kommentaar