Kana, kes unistas lendamisest

kolmapäev, 9. detsember 2015
"The poor cockerel had filled the weasel's belly, and Greentop would no longer want to stay in the yard. He'd learned a valuable lesson. Just because you´re the same kind doesn't mean you´re all one happy family. The important thing is to understand each other. That's love!"

("Vaene kukepoeg oli läinud nirgi kõhtu ja Greentop (Rohemüts) ei tahtnud enam taluhoovi jääda. Ta oli saanud väärtusliku õppetunni. See, et te olete samast liigist, ei tähenda veel, et te olete kõik üks suur õnnelik perekond. Tähtis on hoopis üksteist mõista. See on armastus!")

Aasta viimasel kuul püüan läbi lugeda kõik need raamatud, mis on jäänud veel riiulile või (mõtte)sahtlitesse ripakile. Ikka selleks, et uuel aastal puhta lehena alustada.

Nii oli mulle ammu silma jäänud Korea kirjaniku Sun-Mi Hwangi raamat "The hen who dreamed she could fly". Pilku püüdsid nii Jaapani kunstniku Nomoco mustvalged pildid kui ka raamatu pehmed lahtilõigatavad lehed (lõikamisau oli küll esimesel lugejal). Mainimata ei saa jätta sedagi, et mul ei olnud seniajani Korea kirjandusest halli aimugi ja lugemuslikud avastusretked mulle meeldivad.

See oli teistmoodi lugu: kõõlus laste- ja täiskasvanukirjanduse piiril. Jutt oli lühike ja lihtne, aga tähendus oli hiiglama suur.

Kana Sprout (Võrse - nimi, mille ta endale ise oli andnud) ei taha enam puuris istuda ja talunikule aina uusi ja uusi mune muneda. Ta tahab hoopis välja suurde maailma, et seal oma munast tibu välja haududa ja suureks kasvatada. Tema soov täitubki, aga mitte nii nagu ta ise seda endale ette kujutas. Õues vabaduses siblivad kanad ei võta Sprouti enda kamba, sest ta on erinev ja tema hoolega hautud tibu Greentop ei ole üldse kollane nagu kõik teised tibud. Väljas olles peab Sprout ka kogu aeg silmad lahti hoidma, sest osav nirk varitseb saaki ja mitte miski ei ole talle ahvatlevam, kui väljadel üksi ringi uitav kana koos pojaga.

See on raamat emaarmastusest, vabadusest ja erinev olemisest.

(Lõpp oli kurb, aga õnnelik)

0 köhatus(t):

Postita kommentaar