Pärdik Päär

laupäev, 21. november 2015
 " Mis politsei?" küsis Julius põlglikult.
"Kas nad siis ei tulnudki?" imestas Päär.
"Mõtle nüüd ise, " sõnas Julius. "Kellegi talu juures on üks küngas üles kaevatud ja politsei peaks selle pärast kohale sõitma? Midagi ei oldud ju ära viidud. Isegi need luud olid alles."
"Aga kui see ei olnudki õige koht?" ei jätnud Päär järele.
"Kuule, mingit õiget kohta ei pruugigi olla!" ütles Julius. "
"Mu ema lihtsalt arvas nii. Aga keegi ei tea, et siia oleks päriselt ka kedagi sellist maetud. See vanaema ju sulle ka ei sobinud. Pealegi, kes matab inimese kuhugi künkale? Ikka surnuaiast peaks ju otsima."

Reeli Reinaus´i uus ja põnev lasteraamat "Pärdik Päär ja hauaröövlid" on lugu ühest poisist nimega Päär. Ta elab ühes väikeses külakeses ja tema perekonda peetakse natuke veidraks: toidublogijast ema, kratte meisterdav isa ja kirjanikust tädi pole just kõige tavalisem perekond. Koolis noritakse teda Pärdikuks ja sõpru tal ka ei ole. Pääri suurimaks sooviks on saada endale tätoveering ning ühtlasi soovis ta vahel kodust jalga lasta. Võibolla siis leiaks ta endale lõpuks ometi sõbrad.

Ühel õhtul oma toas voodil lamades otsustas ta abi paluda. Ta ei teadnud päris kindlalt, kas jumal on ikka olemas või mitte, kuid ta kavatses siiski proovida. Ta pani käed risti ja sosistas: "Armas Jumal, kui sa oled olemas, siis tee nii, et ma saaksin endale tätoveeringu ja leiaksin tõelise sõbra."
"Ette tänades, Päär". Veel lisas ta: " ja kui sul endal pole aega või midagi, siis saada mõni oma ingel."

Suve vaheaja kolmandal päeval kohtuski Päär Ingliga ja sellest hetkest alates muutus poisi elu hoopis põnevamaks. 
Selles samas külakeses elab üks mees nimega Voldemar, keda kõik veidi pelgavad tema ennustuste pärast. Tema maja oli tehtud savist ja õlgedest ning lisaks ei söönud ta ka poest ostetud toitu.

Kohtumine Ingliga ja Voldemarilt saadud ennustustest saab alguse pööraselt põnev suvevaheaeg. Välja ilmuvad kahtlased tegelased, Pääri tädi käitub ääretult kahtlaselt, midagi on teoksil... ja Päär otsustab selle välja uurida.
Kes on see salapärane Ingel? Mida ennustab Voldemar ning kes on need kahtlased tegelased ja mida nad sealt külast otsivad? Loe ja saad teada.

Selles raamatus olevat lugu võib pidada ühe seiklusjanu otsiva poisi unistuste suvevaheajaks. See on täis põnevaid seiklusi ja salapärasust.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar