Veeaeg

neljapäev, 1. oktoober 2015

"Rahulikult parve juurde tagasi, kähises veebel otsustvavalt , selg ees, tuldud teed mööda tagasi liikudes ning Jaaku järele tõmmates. Viimasele meenus, et Rauno peaks veel toas olema koos oma veega, kuid praegu mõtles ta vaid endale. Kiirelt, kuid rabistamata liikusid nad parve suunas. Generaatoris hakkas ilmselt kütus otsa lõppema ning iga kärinaga pikenes pime aeg. 
"Neid on veel, mis nüüd saab," sosistas Jaak surmani hirmunult." "

Margus Otsa "Veeaeg" on lugu kolmest noormehest, kel on oma põhimõtted ja väljavaated sellest, kuidas peaks elama.

Ralph - üliõpilane, käib supermarketis labradorikostüümis Rexi koeratoitu müümas. Tema elu kreedoks on see, et kui kasvõi üks nädalavahetus on möödunud ilma põneva sündmuseta, siis võib kogu nädala maha kanda... põhiline on see, et iga päev oleks täis uudsust ja ootamatusi, et jätkuks põnevaid lugusid, mida vanaduspõlves lastele rääkida.

Ake - pruuniks põlenud musklis kehaga, pruunide juuste ning sügavate siniste silmadega. Meeldib ennast peeglist imetleda. Naistega suhtlemisel räägib aktsendiga, et ennast põnevamaks teha. Tema kreedoks on see, et lepi oma kehaga sotsiaalses hierarhias või tee midagi selle jaoks, et asju paremaks muuta! Tema jaoks on oluline mõõdukas jõusaalis käimine ja pidev investeering enda välimusse.

Jaak - hõredate pikkade vuntsidega. Tal on kirglik suhe arvutimängudega ning ei pea lugu füüsilise töö tegemisest. Ainsad asjad, mis tema jaoks tähendust omavad on ajalooliste romaanide lugemine,televiisori vaatamine ja arvutimängud. Viimaseid mängides, oleks ta võinud päevi söömata olla, peaasi, et mäng pooleli ei jääks.

Need kolm noormeest satuvad olukorda, mida nad isegi unes poleks osanud oodata. Nimelt peavad nad toime tulema tohutult suure vee tõusuga, mis muudkui tõuseb ja ähvardab ka nende kodud vee alla matta. Kuidas nad selles olukorras hakkma saavad ja millised nende põhimõtted nendele nii öelda karuteene teevad ja nad täbarasse olukorda panevad peate juba ise lugema.

Täpsustuseks peab ütlema, et need noormehed ei ole omavahel kuidagi seotud, ega puutu ka raamatus kokku. Igaühe kohta on raamatus oma lugu, mis petükkide kaupa lugejani tuuakse. Esimene peatükk räägib Ralphist, teine Akest, kolmas Jaagust jne kordamööda kuni raamatu lõpuni.
Pean tõdema, et algul lugema hakates selline ülesehitus mind häiris. Olin just aru saamas, millise inimesega tegu ja millest lugu rääkima hakkab, kui juba sai peatükk otsa ja tuli teise inimese kohta käivasse loosse süveneda. Kuid mida rohkem ma edasi lugesin, seda põnevamaks see raamatu hoopis muutis, sest peatükk lõppes just kõige põnevama koha pealt.

Selle raamatu lõpp jäi minu jaoks kuidagi lahtiseks. Ei saanudki lõplikult teada, mis nende inimestega edasi sai. Võibolla oli see taotuslik, et lugeja saaks ise mõelda just sellise lõpu nagu talle meeldib. Või siis on autoril plaanis kirjutada sellele raamatule järg. See oleks täitsa mõeldav, sest lahtisi otsi jäi piisavalt. 

Minu arust on see raamat huvitav, kohati isegi naljakas ja sobib lugemiseks nii gümnasistidele kui ka täiskasvanutele. Juba selle raamatu teema on tavapärasest erinev ja autori esikteose kohta on see hästi kirjutatud.

Mõnusat lugemiselamust!

0 köhatus(t):

Postita kommentaar