Poiss ja kuu

laupäev, 3. oktoober 2015
Mõtlesin ükspäev, mida võiks järgmisena lugeda. Uusi raamatuid ilmub ju nii palju ja valiku tegemine muutub aina mitmekesisemaks. Seega otsustasin, et vahelduseks võik lugeda hoopis midagi vanemat. Muidu seisavad need raamatud nukralt riiulil ja satuvad harva mõne lugeja kätte, sest uus tundub ju ikka huvitavam ja parem. Kuid kas alati ikka on nii? Vahel võib mõni vanem lugu olla palju südamlikum kui uus raamat.

Raimo Männise poolt kirjutatud raamat "Poiss ja kuu" koosneb viieteistkümnest lühijutust, mille peategelasteks on lapsed.  Need lood pajatavad sellest, kuidas lapsed käituvad, mängivad ja vanemaid abistavad.

Lugu "Hea rohi ja paha rohi" räägib sellest, kuidas kaks venda pärast lumesõda haigeks jäid ja rohtu pidid võtma. Üks nendest vendadest oli kaval ja ütles: " Mina saan kaks pulbrit, sina ühe. Kommi said ükskord sina rohkem." Julge vend näitas seepeale ainult rusikat.
Siis jõudis kätte rohu võtmise aeg ning selgus, et see rohi ei olnud üldsegi hea, vaid hoopis nii kibe, et võttis silmast lausa vee välja. Kaval vend otsustas, et tema küll seda rohtu enam ei võta. Julge vend aga ütles, et tema kibedat ei karda ja võttis oma rohu kenasti ära. Mõne päeva pärast saigi julge vend juba peaaegu terveks ning sai varsti õue. Kaval vend aga ei saanud oma palavikust lahti.

Selliseid õpetliku sisuga lugusid on siin raamatus veelgi. Raamat ise on juba üsna eakas (ilmunud 1969. aastal), kuid selles sisalduvad lood on vägagi toredad.


0 köhatus(t):

Postita kommentaar