Pax

teisipäev, 30. juuni 2015

"Pax"on Åsa Larsson'i ja Ingela Korsell'i poolt kirjutatud uus fantaasiaraamatute sari noortele, kus jagub hulgaliselt põnevust ja õudust erinevale maitsele. Kokku ilmub selles sarjas kümme raamatut. Praeguseks on eesti keeles ilmunud kolm.

Raamatute tegevus toimub idüllilises Mariefredi-nimelises väikelinnas, kus asub salajane maa-alune võluraamatukogu, millest linnaelanikud midagi ei tea. See raamatukogu tõmbab enda poole nii häid kui ka kurje jõudusid, mis püüavad läbi raamatukogu seinte tungida, et ligipääseda sinna peidetud teadmistele. Raamatukogu valvuriteks on õde ja vend (Estrid ja Magnar Mimer). Siiani on valitsenud raamatukogus rahu, kuid estrid ja Magnar tunnetavad, et peagi on ootamas ohtlikud ajad.
Raamatukogu olemasolust saavad ka teada vennad Alrik ja Viggo Delling, kes sattuvad sinna linna kasuperre elama. Nende enda teadmata on nad vägagi seotud kõige sellega, mis raamatukogus juhtuma hakkab.
Kuidas vennad sellega seotud on ja mis kõike hakkab raamatukogus ja ka linnas juhtuma peate ise lugema. Saladuskatte all võin siiski öelda, et rahulikult magada saavad nüüdsest vaid vähesed.

Mõned kommentaarid lugejate poolt nende raamatute kohta:

"Nii põnev, et ei saa lugemist pooleli jätta"

"Tahaks aina edasi lugeda, võimatu on ette arvata, mis juhtub..."

"Seda raamatut lugedes ei pannud ma enam ümbritsevat tähelegi ja tundus, nagu oleksin ise sattunud Mariefredi"

"Need raamatud on lausa häbematult põnevad.."" Minul õnnestus need  kolm osa salaja teiste lugejate eest napsata ja järjest läbi lugeda. Pean tõdema, et neid raamatuid oli raske enne käest ära panna, kui need kaanest kaaneni läbi olid ja isegi siis ei saanud nendest isu täis, vaid oleks aina tahtnud veel ja veel lugeda. Pealegi lõppes raamat ALATI kõige põnevama koha pealt ära.

"Loitsusau" on sarja Pax esimene raamat. Selles raamatus tuleb juttu vendadest Alrikust ja Viggost ning nende seosest võluraamatukoguga. Samuti peavad nad jõudu katsuma ühe tundmatu olevusega. Oluliseks võtmesõnaks on Loitsusau. Lisaks sellele tuleb poistel hakkama saada veel koolis riidu kiskuvate klassikaaslastega, kes ise kunagi midagi teinud ei ole ja vennad alati süüdi lavastavad. 

""Mis tähendab "loits"?" küsib Viggo ja uurib raamatut. "Needust," vastab Estrid. "Keegi tahab teid Mariefredist tingimata minema ajada.
"Kes?" küsib Alrik. Estrid kehitab õlgu."Igal juhul peame loitsusaua teie aiast minema toimetama. Kiiremas korras!""Aga kuidas? See on seal ju kinni."Magnar osutab raamatule."Tuleb loitsusaua ümber ringis seista ja öelda sõnad, mis needuse murravad. See on vastuloits." Sarja teises raamatus "Sünk" tuleb Alrikul, Viggol, Estridil ja Magnaril seista silmistsi öösiti kondava elajaga, kes linnaelanikele kallale tungib. Neil tuleb ta kiiresti peatada. Neile saabub appi keegi Damir, kuid poisid ei ole kindlad, kas teda saab ikka usaldada. Kes on see elajas sünk tegelikult ja kas poiste kahtlused Damiri osas vastavad tõele, saate teada just sellest raamatust. 

"Laual on raamatud, mida nad Alrikuga lugesid. Gleipniri köiest kõnelev lehekülg on lahti. Viggo võtab telefoni ja teeb sellest pilti.
Siis märkab ta, et ruumis on veel keegi. Damir seisab eemal, keelatud riiuli juures.Ta on sõrmed trellide vahelt läbi pistnud, justkui püüaks luku taga olevaid raamatuid puudutada.Damir on särgi seljast ära võtnud. Tema ülakeha on paljas. Juuksepats ripub seljal. Ja selg...Viggo astub sammukese tagasi... selg on üleni karvane. Kogu ülakeha on karvane. Mitte niimoodi karvane, nagu mõnikord ujulas nähtud vanameestel, vaid nagu loomal. Karv on lühike ja läikiv nagu hobusel."


Sarja kolmandas raamatus "Kummituslaps" tuleb vendadel päästa linna inimesed Kummituslapse küüsist, kes on oma ohvrid välja valinud ja üritab neid taskurätikuga lämmatada. Tõde välja selgitades satuvad nad kohutava saladuse jälile. Lisaks ilmub linna uus tüdruk Iris, kelle juures on midagi kahtlast.

"Õhtusöögi ajal istub isa köögilaua ääres üksi. Pärast sööki seab ta ennast diivanil sisse ja paneb teleka käima. Ta ohkab ja klõpsib kanaleid. 

Siis kostab kraapiv heli. Ta tõuseb diivanilt püsti ja kuulatab. Heli tuleb välisukse poolt. Ta läheb esikusse ja teeb ukse lahti. Kuid väljas ei ole kedagi. Ta astub välistrepile ja uurib hoolikalt ümbrust. Ei, siin ei ole kedagi. Ta paneb ukse kinni. Ent siis hakkab kraapimine jälle pihta. Ta lööb ukse uuesti lahti.
Trepil seisab kummituslaps."

Mina igatahes jään neid häbematult põnevaid raamatuid huviga ootama :)

0 köhatus(t):

Postita kommentaar