Iseäralik draakon Mondrago

kolmapäev, 27. mai 2015
Antonil oli õigus olnud. Mondrago oli imepärane loom. Calel oli kahju, et temas üldse kahelnud ja teist draakonit soovinud oli. Mondrago ei suutnud küll lennata ja kaotas pea iga möödalendava poriseva kärbse pärast, aga oli alati kohal, kui teda tõesti vaja läks ja aitas hädast välja. Truu kaaslane oli Cale elu päästnud ja ta ohutusse paika toimetanud.

Lugesin Ana Galáni raamatut "Mondrago – iseäralik draakon. Suur katsumus" ja sain teada, et minu lapsepõlv polnudki nii tore, kui ma olin senini arvanud. Mõelda vaid, et kusagil Samarados saab igaüks oma üheteistkümnendaks sünnipäevaks draakoni! Te ei kuulnud valesti: just-just, päris elus DRAAKONI! Teeb kadedaks küll, eriti kui vanemad ei luba sul isegi kassi või koera või kasvõi väikest hamstrit võtta öeldes, et nendega on nii palju muret. No tõepoolest, mina pole veel kuulnud, et hamstrid oma aevastamisega põrandavaipu põlema süütavad või pool sinu toast hõivaksid!

Raamat oli väga multifilmilik. Sellise tunde tekitasid nii Pablo Pino lahedad pildid (nt selline ja selline) kui Ana Galáni jutustamisviis.

Cale on kannatamatult oodanud oma üheteistkümnendat sünnipäeva, et endale draakon saada. Ta on sellest unistanud kaua: kuidas ta temaga lendab, kui ilusat värvi ta on... Draakon Mondrago ei vasta päris tema ootustele.Ta ei vasta kohe üldse tema ootustele, aga mingil põhjusel ometigi leiti, et nemad kaks kuuluvad kokku. Tuleb otsusega leppida. Draakoni saamisele järgneb esimene suur katse ja katsumus...

... aga sellest ma teile enam ei räägi. Liiga palju ei tohi ka ette ära öelda. Nii palju veel võib, et raamatule on kirjutatud mitu järge. Seiklused ei saa kunagi otsa! :)

P.S Lugesin, et raamat on mõeldud 8-11-aastastele lastele. See on ka arusaadav, sest kes tahaks 12-aastasena raamatut lugedes teada saada, et ta on maha maganud oma võimaluse kunagi draakon saada!

0 köhatus(t):

Postita kommentaar