Väikeste asjade võlu

neljapäev, 30. aprill 2015
Draakon & Kuu on vaieldamatult üks mu lemmikkirjastusi. Nende poolt välja antud raamatutes pole ainult tore lugu vaid ka maailma kõige imelisemad pildid. Ikka sellised, mida võiks lõputult vaatama jääda ja mis panevad unistama.
Seetõttu peaks olema arusaadav, miks ma püüdsin oma töökaaslasele selgeks teha, et ta PEAB raamatu "Väike lind" täiskasvanute raamaturiiulisse lisama. Kuigi, tõepoolest, ka seal on paar teost, mida isegi võib parema puudumisel lugeda, ei ole seal ühtegi piltidega raamatut ja kindlasti mitte ühtegi sellist, kus on nii väheste sõnade ja nii lustlike illustratsioonidega öeldud nii palju. Ilus mõte on õe-venna Albertine ja Germano Zullo raamatus kirja/pilti pandud parimal võimalikul moel.
Kujutage nüüd ette: morn täiskasvanu kõnnib riiulite vahel, näeb seal posu halliseljalisi köiteid ja siis ühtäkki märkab "Väikest lindu". Lööb selle lahti ja näeb midagi sellist.


Mulle küll sellised ootamatud avastused meeldiksid. Sest väikesed asjad ei ole loodud märkamiseks. Nad on meile avastamiseks.

Albertine teisi pilte saab imetleda siin.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar