Lendav kala

laupäev, 11. aprill 2015
"Teate, mis?"  ütles siis üks onu. "Tulge meiega kaasa. Me anname Laurile preemiaks ühe pileti, millega kogu teie pere võib terve aasta tasuta loomaaias käia. Sa ju aitasid meil sebra tagasi saada ja see oli üks väga tubli tegu!"
"Jaa!" rõõmustas Laur. "Siis saame mu sebrasemul külas käia!" Hiljem kodus ütlesid emme ja papi, et tegelikult on Laur veel teistki preemiat väärt.
"Sa pidurdasid nii tublilt, kui see sebra sulle ette jooksis!" paitas emme ta pead.
Laur itsitas:" Nojah, papi ju räägib alati, et ma pean oskama sebra ees pidama saada!"
[Lõik jutust "Sebra"]

Viiu-Marie Rummo poolt kirja pandud "Lendav kala" on tema esimene raamat. Nendes lugudes on läbisegi päriselu ja väljamõeldut, tema ja ta laste lapsepõlve, linnatalvi ja maasuvesid.

Tegemist on väga südamliku raamatuga ühe pere elust. Juttu tuleb sellest, kuidas nad koos ühiselt aega veedavad ja alatasa midagi põnevat ette võtavad. Kõige toredam selle raamatu lugude juures oli see, et vanemad läksid poiste ideedega kaasa, ükskõik kui pöörastena need ka tundusid. Loomulikult oli vanematel siiski kõik kontrolli all. On väga südantsoojendav lugeda, kui palju aega oli vanematel oma lastele pühendada. Koos olles ja mängides said nad nautida kvaliteetseid hetki, mida tulevikus on tore meenutada.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar