Osav Peter ja tema fantastilised silmad

laupäev, 14. märts 2015
Söör Tode vaatas tagasi oma uue kodu, Simoni, Pegi ja viimaks Peteri poole. 
"/.../," alustas ta arglikult, "mõtlesin, et äkki... kui te oleks muidugi huvitatud... vahest liituksite minuga?"
Peter kissitas silmi lõpmatuseni ulatuva avamere poole. Lained laulsid laule, mida ta oli tundnud kogu elu. Ta naeratas. "Võib-olla ei teeks lühike retk paha."

Samamoodi ei tee paha üks korralik seiklusjutt. Selle tagamõttega virutasingi riiulist poolsalaja Jonathan Auxieri raamatu "Osav Peter ja tema fantastilised silmad". Oli häbiväärselt ammu, mil ma viimati merekoletistega võitlesin, keerulisi lukke lahti muukisin või kadunud kuningriike otsisin. Niimoodi lähevad kasulikud oskused suisa rooste!

Ausalt öeldes olid esimesed 10-20 lehekülge uskumatult i-g-a-v-a-d. Lausa ajasid haigutama! Võib-olla tuleb see sellest, et enne raamatu lugemist on meil teatud ootused. Ega mina ka neid ootusi päris täpselt kirjeldada ei oskaks, saati kui need raamatut lugedes lootusetult ära ununevad, aga seda ma küll tean, et enamasti on need ootused midagi hoopis teistsugust, kui loetav raamat. Karta on, et ootasin kohe alguses ühte korralikku madinat. Nõnda juhtub, kui pole ammu seigelnud: siis tahaks kohe ja korraga ning rahutuna ei malda neid sisse- ja väljajuhatusi nurgast vaikselt nakitseda. Lugesin omaette porisedes neid esimesi lehekülgi mõeldes, et jutt meenutab mulle natukene "Õnnetuid lugusid". Osav Peteri elu oli samamoodi vilets ja kerjusmeister härra Seamus hirmus õeluskott.
Õnneks kogus lugu hoogu ja edasi lugedes unustasin nii oma ootused, "Õnnetud lood" (need on TÄIESTI erinevad raamatud!) kui ka porisemise. Mind ootasid kangelasteod, juhhei!

Ühel hommikul kümme aastat tagasi leiab salk purjus madruseid korvi väikese pimeda imikuga. Poisile pannakse nimeks Osav Peter. Sellega kaasinimeste lahkus piirdub, sest edaspidi peab Peter omal jõul elus hakkama saama. Temast kasvab meistervaras, kelle lukumuukija oskustesse annab suure (aga julma) panuse härra Seamus. Ühel vargusretkel kohtub vargapoiss kübarameistriga ning varastab talt karbi kuue fantastilise silmaga.
Jah, teil on täiesti õigus – nüüd alles suured seiklused algavad!

Lugeda, kindlasti tuleb seda raamatut lugeda!
-------------------------------------------------------

Raamatu autoriga saab (inglise keeles!) lähemalt tutvuda sellel leheküljel.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar