Karnevalile

laupäev, 21. märts 2015
"Nüüdsest käisid lapsed iga päev sirelilt komme söömas, täpselt samamoodi nagu tihased rasvapallikesi. Tädikesele tulid aga pähe aina uued mõtted. Ühel hommikul riputas ta sireli ülemisele oksale suitsuvorsti. postiljon, kes tuli parajasti tädikesele ajalehte tooma, nägi seda ja oli hetke pärast sireli otsas.
"Küll on hea vorst, proua!" kiitis ta, mugis kahe suupoolega ja pühkis vuntse. "Ei tea, kas homme ka saab?""
 [Lõik jutust "Tädike ja sirel"]

 Andrus Kivirähk  on välja andnud uue toreda lasteraamatu "Karneval ja kartulisalat". Minu arvates võiks seda raamatut pidada tema eelmise lasteraamatu "Kaka ja kevad " järjeks. Ka selle raamatu kaante vahelt võib leida toredaid ja naljakaid lugusid lastele. Näiteks saab lugeda arvutist, kes armastas ülekõige maasikamoosi, sellest kuidas supikulp lasteaias käis ning targast padjast, kes oskas väga hästi matemaatikat.

Väike hoiatus lapsevanematele, kes plaanivad seda unejutuks lugeda. Selle raamatu lugude saatel lapsi magama panna on peaaegu võimatu, sest nalja saab nabani ja katsu sa naeru tagasi hoida kui miski naljakas tundub. Kuid kui mõnele lapsele naer enne und just vajalik on siis olete õige raamatu leidnud.

Kui ma nüüd ausalt ütlen, siis selle raamatu pealkiri tekitab isu kartulisalati järele....jaa peab minema vist seda endale valmistama. Teile aga soovin veel üht...

Toredaid ja naljakaid elamusi "Karnevali ja kartulisalati" seltsis!


0 köhatus(t):

Postita kommentaar