Luuker Leebesurm

esmaspäev, 18. august 2014
Tähelepanu!
Tähelepanu!
Tähelepanu!

See ei ole tavaline postitus. See on selle blogi 100. postitus. Uskumatu, me teame! Kui ei usu, võite postitused üle lugeda. Aus värk! See tähendab, et me oleme kahe (või siis kahe ja poole, sest Liisi on poole eest) peale kokku lugenud vähemalt 100 lasteraamatut. Selle auväärse sündmuse puhul otsustasime lisaks koos partidega järves ujumise ja lõputu jäätisemugimise teha ka ühe ühispostituse. Raamatu valis välja Pille ja selleks oli Derek Landy Luukeri-sari.

Sõna saab Pille:

"Vaikivate  Varjusõdalaste tagant nägi Stephanie nende juurde spurtivat Tanitat, kes jooksis seina mööda üles lakke ja jätkas jooksmist pea alaspidi. Stephanie jõllitas teda. Tal polnud aimugi, et Tanita seda oskab."

Raamat "Detektiiv Luuker Leebesurm" on just sama põrgulikult põnev kui ta ennast reklaamib. Isegi osad tegelased on seal justkui põrguliku päritoluga. NäiteksNefrian Serpin on kohe kindlasti sealt nii mõndagi kaasa saanud. Kes ta oli? Maag, kes üritas enda kätte Stephaniele (teismeline koolitüdruk, kellele onu pärandas varanduse) pärandatud võtit saada, mis avas... no peaaegu oleks juba välja öelnud, aga ei, nii kergelt te ei pääse. Lugege ikka ise nii on palju põnevam.

Sellel hetkel, kui Serpin üritab Stephanie käest võtit kätte saada ja talle kallale tungib astub uksest sisse Luuker Leebesurm. Nime järgi võiks öelda, et ka tema on paha tegelane, aga keegi peab ometi hea ka ju olema. Sellest hetkest saab alguse Stephanie ja Luuker Leebesurma koostöö.

Ühise jõuna minnakse sõna otseses mõttes läbi tule ja vee ja puututakse kokku nii mõnegi inimesele tundmatute maagiliste nähtustega.

 Selle eluohtliku retke käigus saavad Stephaniest ja Leebesurmast head sõbrad ja tüdruk avastab ka endal mõningad oskused. Kas Stephaniel on tõesti võluvõimeid? Loe ja saad teada.

Kes selle raamatu viitsivad kätte võtta ja läbi lugeda, ei pea oma otsust kahetsema. Olgem ausad see ongi põrgulikult põnev.


Sõna saab Diana:

"Well," Skulduggery said cheerfully. "That was close."
"Hate..." she gasped.
"Yes?"
"Hate...you..."
"Breathe some more air; the lack of oxygen is making you delirious."

"Noh," lausus Luuker rõõmsalt. "See läks küll napilt."
"Vihkan..." Valkyrie ahmis õhku.
"Jah?"
"Vihkan... sind..."
"Hinga natuke rohkem õhku. Hapnikupuudus paneb sind sonima."

(üle-jala-tõlge)

Nagu lugeda võite, saavad Stepha... vabandust, tahtsin öelda Valkyrie (Stephanie on tema vana nimi) ja Luuker ka sarja teises osas väga hästi läbi. Luukeril avaneb isegi võimalusel see tüütu tüdruk tappa... aga ärgem rutakem sündmustest lugemisest ette :).

Kuna raamatukogust olid kõik eestikeelsed Luukerid välja laenutatud, lugesin luukerest detektiivi tegemistest inglise keeles ja kuna meile kõigile meeldib teada teistest rohkem, siis lugesin sarja teist osa "Skulduggery Pleasant. Playing with fire" ("Luuker Leebesurm. Mäng tulega"), mis eesti keeles – oh, teid vaesekesi! – pole veel ilmunud.

Teise osa suur pluss, suisa rasvane ja punane, on see, et sisu mõistmiseks pole vaja esimest osa lugeda. Lugu on teine ja ka pahardid on uued ja huvitavad. Luukeril ja Valkyriel tuleb peatada parun Vengeous, kes on Billy-Ray Sanguine abiga vanglast põgenenud ja kavatseb nüüd hiiglasliku monstrumi Grotesque´i abiga kutsuda teisest ilmast siiailma hullematest hullimad: Faceless Ones (Näotud). Samal ajal kui Valkyrie peegeldus tema eest korralikult koolis käib, jagab tüdruk ise võmme ja tulepalle paremale ja vasakule ning püüab Luukeriga koos maailma hukatusest päästa.

Lisaks ohtrale möllule, on selle raamatus ka kuhjaga irooniat. Kui keegi suu lahti teeb, siis ikka selleks, et kellegi kallal aasida, olgu selleks kelleksgi kasvõi surm. Kõik, mis peaks tunduma hirmus, on siin raamatus hirmus naljakas. See ei tähenda, et Valkyriel vahel hirm ei hakkaks. Hakkab küll.
Kui kellelegi Derek Landy Luukeri-lugude sisust rääkima hakata kõlaks kokkuvõte kindlasti sama jaburalt kui püüda ümber jutustada Terry Pratchetti Kettamaailma lugusid. Hea huumor on lühike ja lööv, teda ei veeta lõa otsas ringiratast.

Kuna raamatus on posu võõrsõnu, keel on keerulisem ja naljad on vimpkaga, siis soovitatakse seda lugeda alates 12 eluaastast. Ärge muretsege: keegi ei kontrolli! :)

Diana ja Pille  (või Pille ja Diana :))

0 köhatus(t):

Postita kommentaar