Esimene rööbelisuvi

neljapäev, 28. august 2014
See oli maailma kõige parem suvi. Sel suvel sai minust maanteeröövel.
Ma sain teada, mis tunne on järvekaldal otse kuumalt pannilt hommikust süüa, ma sain teada, kui külm on väljas magatud öö.
Ma õppisin ära parimad nõksud pagasnikust asjade pihtapanemiseks ja maskeeritult keset päist päeva röövimiseks.
Ma õppisin olema karm ja läbi hammaste vilistama.
Ma ei ole kunagi enam seesama tüdruk, kes ootas järgmise päeva koorilaulu või viiulitundi.

(Vilja analüüsib)

Selliste ilmadega... Jah, just selliste ilmadega, mil isegi kummikud on ääreni vihmavett täis ning vihmavari ja -mantel nii läbi ligunenud, et kuivavad ahju peal järgmised kolm päeva, pole midagi paremat, kui:
1) võtta Siri Kolu "Meie, Rööbelid"
2) teha endale tass kuuma kakaod (rangelt soovituslik, kommid ka)
3) ronida tugitooli
4) tõmmata ennast seal kerra
5) lugeda soojadest suveilmadest, röövlite suvepäevadest, hiiglaslikest hommikusöökidest, kraaklemistest ja kaklemistest, erinevatest kommisortidest, täpsusviskamisest...

Võib-olla on hea, et ma seda raamatut alles suve lõpus lugesin. Muidu oleksin sattunud üleliia vaimustusse. Oleksin ühel ilusal juunikuu hommikul Pille uksele prõmminud ja kätega hoogsalt vehkides seletama hakanud, et selle suve veedame nüüd küll teistmoodi. Sellel suvel elame rööbelielu: ründame PoKo´de autosid ja teeme kommipoed maiustustest lagedaks.
Ära muretse, Pille, raamatule on ilmunud ka järjed –"Meie, Rööbelid, ja Pätikaraoke" ja "Meie, Rööbelid, ja Suur-Hemmi aardekirst"  –, seega järgmisel korral sul nii lihtsalt ei lähe. Juhhei!

Eks see rööbelielu nõuab omajagu harjumist. 10-aastase Vilja jaoks tuli see kõik nagu välk selgest taevast (loe: nagu rööbelid Soome maanteelt). Röövlipäälik Kuri-Kaarel otsustas instinktida ja krahmas perekond Vainisto autost lisaks kommikotile kaasa ka kommikoti hoidja. Kui ühel hetkel istus Vilja kõrval vinguv õde Vanamo, siis teisel juba barbisid tuuniv kangekaelne Hele. Milline suurepärane vahetus! Suvi oligi muidu lörris.
Vilja alustab oma röövlikarjääri kaaperdatud kodanikuna, aga muutub röövlipere jaoks oma plaanide ja analüüsidega nii oluliseks, et lahkudes valavad kõik pisaraid. Isegi Hele.

Täpsemalt loeb igaüks ise!

"Meie, Rööbelid" oli 2012. aastal Eesti Lastekirjanduse keskuse juunikuuraamat.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar