Rubiinpunane

teisipäev, 10. juuni 2014
"Maandusin pehmelt omaenda seelikute keskele. Püsti tõusma ei olnud enam võimeline, tundus, et kõik luud mu jalgadest on kadunud. Värisesin üle kogu keha ja hambad plagisesid talitsematult. "Tõuse püsti!" Gideon sirutas mulle käe. Oma mõõga oli ta tagasi vöö vahele pistnud. Sellel oli näha tardunud verd. Võpatasin õudusega. "Tule, Gwendolyn! Inimesed juba vahivd."

Kerstin Gier´i raamat "Rubiinpunane" on raamat ajarännakust minevikku. Raamatu üheks peategelaseks on 16-aastane tüdruk Gwendolyn, kes elab teadmisega, et mõnel tema suguvõsa liikmeil on iseäralikud võimed. Ta on õnnelik, et need on tema nõol Charlotte´il , mitte temal. Kui aga ta eneselegi ootamatult teeb rännaku teise aega, mõistab ta, et hoopis tema on ajaränduri geeni kandja. Tema tädi on muidugi vihane ja arvab, et Gwendolyn mõtleb selle kõik välja, et tähelepanu võita. Kuid paraku peab ta sellega leppima. Mis saab edasi?

Gwendolyn ja Gideon lähevad koos minevikku krahviga kohtuma ja satuvad hädaohtu. Kes on Gideon ja kes on krahv ja mis nendega juhtub, pead ise raamatust lugema.

See raamat tekitas minus kahesuguseid mõtteid.  Raamatu kaanekujundus oli minu jaoks lugema kutsuv, aga samas oli mul eelarvamus raamatu sisu kohta. Arvasin, et tegu on järjekordselt mingi sarnase fantaasiaraamatuga noortele, kus nad kohtuvad mingite erinevate tundmatute maaväliste olenditega või muu taolisega. Raamatut lugedes aga selgus, et mingeid tundmatuid maaväliseid olendeid ei ole. Kõik tavapärased inimesed, kes kunagi elanud on. Mulle see raamat meeldis, see on teistsugusest vaatenurgast kirjutatud kui teised fanataaiaraamatud.

„Rubiinpunane on noorsoole mõeldud fantaasiatriloogia esimene romaan. Ilmumas on veel "Safiirsinine" ja "Smaragdroheline". 2013. aastal valmis teose põhjal ka film.

Ootan põnevusega juba järge!

0 köhatus(t):

Postita kommentaar