Lepatriinu ja Pingviin

teisipäev, 25. veebruar 2014
Markus Saksatammelt on jällegi ilmunud uus raamat. Nagu teisteski tema raamatutes, on ka selles raamatus olevates lugudes (heas mõttes) mingi krutski sees. "Lepatriinu ja Pingviin" on raamat unenägudest, mida näevad loomad (karu, jänes, mutionu, hiir, koer ja teised). Ja ega siis omamoodi tegelastetagi selles raamatus läbi ei saa. Erilisemad neist olid jahimees, kes kartis pauku ja koer, kes kartis haukumist.

Minule meeldis kõige rohkem lugu sellest, kuidas Mutionu liiga palju kommi sõi. Ma jutustan teilegi selle loo, kuid ainult selle ühe... ülejäänusid peate ise lugema. Lugu ise oli siis selline.
Ühel õhtul sõi Mutionu ühe kommi teise järel ning muudkui lubas, et see on nüüd viimane. Vahepeal pigistas isegi silmad kinni, et südametunnistus ei piinaks. No ja kui kommikott tühjaks sai läks ta magama. Mis te arvate mis ta unes nägi? Loomulikult komme, aga need kommid olid hiigla suured ja Mutionu ise oli tibatilluke. Ja ka olukord oli hoopis vastupidine. Väike komm küsis suurema käest (see oli tema ema), kas ta tohib veel ühe mutionu ära süüa. Ema aga ei lubanud vastu õhtut nii palju komme süüa, sest muidu võib halba unenägu näha. Kui Kommi-ema läks ära kööki, hiilis Kommi-laps vaagna juurde, kus Mutionu lesis. Mutionu hakkas kartma ja kisas, et vastu ööd ei tohi Mutionusid süüa. Selle kisa peale ärkas ta ka ise üles, läks peegli ette ja lausus :" Mina enam hilja õhtul kommi ei söö. Mutionu Ausõna!"

Vot selline see lugu siis oli. Selliseid toredaid lugusid on seal raamatus veel, nii et tasub lugeda. Lisaks on raamatus suured ja värvilised pildid, mille on joonistanud Katrin Ehrlich.

Apelsin kõigutas end edasi ja tagasi. Potsatas maha ja avasta, et on tegelikult öökull. Just see olevus, kes päeval magab, nii et sellega oli kogu lugu seletuse saanud.
"Uhuu!" hõikas öökull ja lendas oma öisele retkele. Apelsin oli ka täitsa tore olla, leidis ta. Nii et kui märkate mõne männi küljes apelsini, siis teadke, et see on tegelikult öökulli unenägu.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar