Atticus Grammaticus

esmaspäev, 14. oktoober 2013
Atticus hüppas alla liiva peale nende peidukohast paari meetri kaugusele. Michael ja Callie jõllitasid. Atticusel ei olnud punane taskurätik mitte kaelas, vaid ta kandis seda neljast otsast kinni hoides suus. Paki ühest otsast rippus välja roheline särav kaelakee.
Michael tundis, kuidas ta näost kaameks läks. Ta vaatas, kuidas Atticus päikesepaistel minema vantsis.
Michael ronis kai alt välja. Callie jooksis talle järele: "Mis viga on?"
"Atticus töötab koos harakatega, " ahmis ta õhku.

Jennifer Gray raamat "Pööningukass Atticus rikub seadust" on lugu rohesilmsest hallivöödilisest kassist, kel on näritud kõrv ja kaelas Atticuse nimeline rätik. Atticus Grammaticus ei ole tavaline kass, ta on maailma suurim kassist murdvaras.

Atticus oli oma vargustega teiste loomade hulgas kuulus. Isegi harakad teadsid, kellega tegu.  Seetõttu palkas pahatahtlik ja kuri harakas Boss Atticuse varastama kõiki Littleton - on- Sea juveele. Kassi palkamise poolt rääkis see, et varguse puhul ei osanud keegi kassi kahtlustada. Kuidas saaksi üks kena imearmas kiisu oma nelja käpaga midagi varastada? Kui ta vaid oleks teadnud, mis harakatel tegelikult plaanis on, poleks ta seda tööotsa vastu võtnud.

Atticusel ei olnud kindlat kodu, kuid juhuse tahtel satub ta politseiinspektor Cheddarite juurde ja ta võetakse sinna elama kuni leitakse üles tema omanikud. Atticusele hakkab aina enam seal meeldima. Öösel käib ta salaja vargil ja keegi ei oskagi teda kahtlustada. Kui aga kass kuuleb, kui kurb on inspektor, kuna ei suuda tabada vargaid, hakkab ta mõtlema, kas ta elab ikka õigesti?

Selles raamatus on olemas kõik, mis ühes detektiiviloos olema peab. Kuritegu, detektiivid või antud raamatu puhul politseinikud, kes kuritegu lahendama hakkavad ning kellegi süüdi lavastamine. Igatahes on tegu väga põneva ja kaasahaarava looga. Kuidas lugu laheneb ja milline saatus ootab varganäost kassi loe juba ise.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar