Detektiiv Triibik

teisipäev, 2. juuli 2013

Järsku märkas Triibik oma üllatuseks, et ta pole üksi. Siin oli täna hommikul veel teisigi jalutajaid. Triibik seisatas. Jalutajaid? Hommikul? Miks? Kas nad ei läinud tööle, nagu tema ei läinud kooli? Kas nad oli hoopis töötud? Kuid miks peaks töötu inimene loomaaeda tulema? Pilet polnud ju sugugi odav ja enamasti polnud töötutel vist kunagi eriti palju raha, teadis tüdruk. Pealegi polnud Triibik näinud, et täiskasvanud hommikuti üksinda loomaaias käiks. Ja üldsegi, nad ei vaadanud loomi, vaid kõndisid loomaaia metsa all...

Seekordne Reeli Reinause sulest ilmunud raamat kannab pealkirja "Detektiiv triibik loomaaias". Triibik on esimese klassi tüdruk, kelle ema-isa on loomauurijad ja vanaisa loomaiaadirektor. Seetõttu armastab ka Triibik loomi üle kõige.

Suurema osa oma vabast ajast veedabki Triibik eelkõige just oma vanaisa juures loomaaias. Ta on veetnud seal oma lapsepõlve ja seetõttu tunneb ta iga nurgatagust. Kui loomaaias hakkavad aset leidma kriminaalsed sündmused, on just Triibik see, kes need lahendab.

Kujutage ette, et keegi soovib loomaaiast varastada tiigrikutsikaid. Kuidas aga tabada vargaid, kui loomaaias on pidevalt palju inimesi liikvel? Triibikul oli varuks üks trump, mida teistel lastel ei olnud.... siisnkohal ei pea ma silmas seda, et ta tundis loomaaeda kui oma viiit sõrme. See tuli muidugi ka kasuks, kui tal oli siiski hoopis teistsugune eelis. Selle eelise tõttu õnnestus tal kahtlusaluste ringi tunduvalt vähendada. Milline see eelis oli ja kuidas triibikul tiigrikutsikate vargad tabada õnnestus, saate lugeda raamatust.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar