Kalendrilinna lood

esmaspäev, 1. aprill 2013
Margit Sarapiku raamatust "Kalendrilinna lood" saate lugeda kalendrikuu nimega tegelaste seiklustest. Sellest, kuidas nad kevadise moeetenduse korraldavad; sellest, kuidas nad marti käivad jooksmas ning õpetajate päeva sündmustest. Lood on südamlikud ja huvitavad.
Pildid on joonistanud Joonas Sildre.

Kõige enam meeldis mulle lugu Veebruarist ja Valentinast. Sellist sõbrapäeva nagu neil oli, sooviks endale iga tüdruk ja miks mitte ka mõni poiss. Hoolimata sellest, et Veebruari esimene kingitus Valentinale läks veidike vesiseks, tuli see ikkagi kogu südamest.

Veebruar võttis taskust välja pisikese punase südamekujulise karbikese ja ulatas selle tüdrukule. "Palun! See on sulle!" 
"Mis see on?" oli tüdruk üllatunud, kui ta vaatas tillukest karbikest oma peopesal.
"Vaata sisse!"
Valentina avas ettevaatlikult karbi ja piilus kaane vahelt, ootusärevus näol. Siis avas ta karbi täielikult ja vaatas seda mõistmatult....

Mida Valentina sealt karbist leidis peate ise välja uurima, aga uskuge mind, et see oli küll midagi ebaharilikku, kuid väga südamlikku.

Selle raamatu kirjeldamiseks on raske leida piisavalt sõnu... just selliseid sõnu, mis aitaksid seda tunnet, mis seda lugedes tekib, edasi anda ning ei rikuks seda ära. Kalendrilinna lood on samal ajal täiesti tavaline juturaamat ning ka midagi erilist. Midagi sellist, mida peab ise kogema, et tunda seda miskit, mis sinna lugudesse peidetud on.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar