Teistmoodi printsessi lood

reede, 22. märts 2013

Diana märkis oma viimases postituses, et tema on lugenud lugu printsessist, kes istus kannatlikult lossis ja ootas oma printsi. Aga sellest raamatust saate lugeda just sellistest printsessidest, kes ei istu lossis ja ei oota kannatlikult oma printsi, vaid hoopis isemoodi printsessidest ja nende tegemistest. Näiteks leiad sealt haukuva printsessi, printsess Muumia, kes kardab hiiri või siis hoopis printsessi, kellel on nii kõverad jalad nagu vedrud. Pealegi on siin raamatus olevad printsessid igaüks isemoodi ning üsnagi kentsakad.

Kui olete jõudnud juba lugeda Piret Raua "Natuke napakaid lugusid", siis võite aimata, millised lood teid ees ootavad... või siiski mitte, need võivad võtta sellise pöörde, et sa ei oska arvatagi. Igatahes Piret Raua uus raamat "Teistmoodi printsessi lood" on läbi ja lõhki printsessidele pühendatud.

Oma üllatuseks leidsin sealt raamatust ka endanimelise printsessi loo (Printsess Pille kübarad), kellele hirmsasti meeldisid kübarad. Iga kord, kui ta kuskile läks, tahtis ta oma kübarameistrilt uut kübarat. Seda juhtus päeva jooksul isegi mitu korda.  (Vaene kübarameister, peaks selle peale mainima.) Lõpuks aga silmitses ta kapi serval seisvat supipotti ja leidis, et see on kõige ilusam kübar, mida ta eales näinud on. Nii ta selle pähe pani ja kuna ta seda peast enam kätte ei saanudki, siis käibki printsess Pille ringi supipott peas. (Ärge kartke, mina seda järgi ei proovinud ja minul supipotti küll peas ei ole).

Üks vahvamaid lugusid oli minu arvates "Hüppav kuningaloss". No katsu sa elada lossis, kes muudkui hüppenööriga hüppab ja ei kavatsegi lõpetada, sest see on ju nii tore... tore ei olnud see sugugi lossi elanike jaoks, sest mitte midagi ei saanud ju samal ajal teha. Sellele loole leitakse üsna lihtne aga huvitav lahendus. Milline täpselt, peate ise lugema.

Printsessil oli ka hobune, aga selle asemel, et ratsutada hobuse seljas, tõstis printsess hobuse hoopis endale turjae ja kappas läbi kopli, ise hüüdes "Ihahhaa!"
Hobune, kelle nimi oli Miisu (kassinimi oli muidugi tagurpidiprintsessi pandud), muutus sellise kohtlemise peale aegamisi üsna ülbeks. Ühel päeval pani ta printsessi enda asemel talli latrisse ning läks ise lossi elama.
[Loost "Tagurpidiprintsess"]

0 köhatus(t):

Postita kommentaar