Mida mustikat?!?

kolmapäev, 13. märts 2013
Mauno (hobune) oli juba nokka pidi maasse kukkunud Meeme (vares) ilusti sambla peale magama asetanud ja oma hommikusel kümblusel ära käinud ning harjutas akordionil heliredeleid. Aga ikka ja jälle sundis mingi veider ärevus teda klahvide klõbinat katkestama. Kuskil sabaotsas oli kogu aeg tunne, nagu oleks midagi hirmsat juhtunud. Mauno proovis juua rahutuseks tassikese sookailu teed väikese porgandiviiluga. Ka see ei aidanud. Veider. Meri kohises, linnukesed laulsid, lillekesed õitsesid ja päike säras taevas, aga miski näris hinge.
Lõpuks ronis Mauno puu otsast alla, et Meeme üles äratada. "oo, üllas naabrimees, sa silmad ava ja aita mind, hädalist! Mul tunne hinges kraabib, et miskit õudset juhtunud just praegu. Mis teha, oo õilis lind?"

Mida mustikat ehk Kapten Pooliku maja saladus on raamat, milles on kokku saanud väga kirju seltskond erinevaid tegelasi, kelle käitumine või kõnepruuk tulevad teile ette teistest raamatutest või mujalt. Igatahes ei saada siin raamatus läbi ilma siili "serviti!" ega ka Kevadest tuntud puntra tantsuta.

Raamat on põnev ja väga raske on seda enne käest ära panna, kui oled teada saanud, mis nende tegelastega nüüd edasi saab. 

Sellise vahva raamatu on valmis kirjutanud Myrakas, kes tegelikult on hoopiski muusik. Myraka enda sõnul on raamatu valmimises "süüdi" tema tütar, kellele oli vaja õhtuti unejuttu rääkida. Kuna talle raamatust maha lugeda ei meeldinud, mõtles ta loo ise välja ja otsustas selle ka kirja panna.  Kirjastusele see lugu meeldis ja Myrakale tehti ettepanek terve raamat kirjutada....nii see raamat meieni jõudiski.

Varsti on oodata sellele raamatule ka järge.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar