Kuhu kadus uni?

esmaspäev, 18. veebruar 2013
Emme meelest oli see päris veider lugu. Ta pani käe uuesti kraaninupu peale, et vesi solisema lasta. Ent kohe kuulis ta jälle sama häält ütlemas:
"Ma ei taha vett, palun ära pane vett minu sisse!"
Nüüd vaatas emme enda ees olevat vanni ja sai aru, et tema see hädaldaja oligi.
"Kas sulle ei meeldigi vesi?" küsis emme vannilt.
"Ei," vastas vann, "ma ei taha märjaks saada."
Emme oli  seda kuuldes päris jahmunud. Ta polnud veel kunagi elus näinud vanni, kes oleks kartnud vett.
  [Loost Ärakadunud uni]

 Igal õhtul kui mamma Markust magama pani küsis ta, kas täna loeme või räägime. Ja ikka ja jälle (nii igal õhtul) tahtis Markus mamma väljamõeldud lugusid kuulata. Meelike Saarna raamatus "Ärakadunud uni" on kirja pandud just need lood, mida mamma Markusele jutustas. Loo algus on ka nende omavaheline arutelu, mida ja millest rääkida.

"Mina ei lähegi enam koju tagasi," mõtles helikopter ühel päeval õhku tõustes. Ta tõusis aina kõrgemale ja kõrgemale, kuni oli üleni valgete pilvede sees. See helikopter polnud mite ainult rännuhimuline, vaid ka väga lennuka kujutlusvõimega. Talle meeldis igasugu asju välja mõelda.
[Loost Elas kord rännuhimuline helikopter]

Kindlasti on teil vahel ette tulnud olukordi, kus õhtuti ei tule ega ega tule und. Olete juba lugenud lambaid või pilveid või mida iganes aga und ei taha ikka veel tulla. Võibolla olete ka teie oma une ära kaotanud nagu ühel õhtul Markusega juhtus.
Raamatu viimane lugu Ärakadunud uni saigi alguse sellest, et Markusel ei tulnud ühel õhtul und. Kuigi mamma oli jutustanud talle juba loo kiisudest ja kutsudest ning veel kolmandagi  notsudest. Seetõttu mamma arvaski, et Markuse uni on kuhugi ära kadunud. Kas nad leidsid selle üles ja milliseks need uneotsingud kujunesid, saate lugeda juba ise.

Selles raamatus on kaheksateist lugu. Nende hulgas on lood täppideta lepatriinust; kukest, kes otsis kanakarja; öökapilambist, kes ei tahtnud üksi olla; padjast, kes igatses püüri ja palju teisi lugusid. Lood on väga vahvad. Minu arvates peaks pärast selliseid toredaid lugusid küll olema mõnus unemaale tõtata.

Une pika pehme pai peale jäidki nii Matu kui ka vanaema viimaks magusasti magama.
 [Loost Ärakadunud uni]

0 köhatus(t):

Postita kommentaar