Õpetaja Kusti kummitab

teisipäev, 27. november 2012
Juhtus see, mis sügisel vihmas ja tuules minuga ikka juhtub: jäin haigeks. Pisikute lahkumise ootamine on väga igav ja kurnav tegevus, aga õnneks leidsin sellele rohtu. Ma olin varem endale raamatukogust suure hurraaga laenutanud mitu lasteraamatut ja siis suure kurbusega nad kõik kõrvale pannud, sest kooli jaoks oli tungivalt vaja hoopis midagi muud lugeda. Nüüd saan neilt lõpuks andeks paluda.

Esimeseks õnnelikuks raamatuks osutus.... *trummipõrin*... Kristiina Kassi jutukogumik "Õpetaja Kusti kummitab". Kogumikus on 20 juttu ja üks (jõulu)näidend. Nii suure hulga muhedate lugude seast peaks igaüks endale midagi sobivat leidma. On teistmoodi muinasjutte, hiiglasejutte, kummitusejutt, jõulujutte, mustkunstijutte, unejutte, võilillejutt, koolijutt... isegi üks küünejutt.

Ukule meeldis küüsi närida. Uku näris küüsi, kui tal oli kohutavalt igav. Uku näris küüsi, kui telekast tuli liiga põnev film. Uku näris küüsi, kui ta midagi mõtles, ja samuti siis, kui ta ei mõelnud mitte kui midagi. Uku näris küüsi, sest see oli mõnus ja sest küüned olid hirmus hea maitsega.
/jutust "Uku paha uni"/

Mulle meeldis kõige rohkem lugeda vanast ja haigest koerast Pontusest, kes ühel päeval... (lisa puuduolev lõpp ise!), kass Nospeli uutest hobidest; sellest, kuhu kaovad jõulude ajal punased päkapikumütsid ja  Lille linna limonaadivihmast.

"Oh, oleks niimoodi igavesti!" soovisid lapsed. "Kui vihm oleks limonaad, võiks iga päev vihma sadada!".
Limonaadivihma sadaski tervelt nädal aega jutti. Kolmapäeval sadas rohelist pirnilimonaadi. Neljapäeval sadas sinist mustikalimonaadi. Reedel sadas kohe korralikku Kellukese paduvihma. Laupäeval tibutas natukene Coca-Colat ja pühapäeval Buratinot.
/jutust "Lille linna limonaadivihm"/

Mis oleks, kui limonaadivihma sajaks ka Tartus või Tallinnas? Või hoopis Pärnus, Viljandis, Rakveres või ükskõik millises Eesti paigas? Unistada võib alati.

Lugemise vahepeal vaadake hoolega Heiki Ernitsi joonistatud pilte. Seal oli nii palju väikeseid lõbusaid pisiasju. Kollivana sirvitava ajalehe tagakülje lugesin ma küll läbi ja Alma-tädi raamaturiiuli sisu uurisin hoolega.

Loe terviseks! (Raamat sobib väga hästi ka ettelugemiseks)

Sellest raamatust on kirjutanud ka Lastekas.ee ja see oli Eesti Lastekirjanduse Keskuse (oktoobri)kuu raamat.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar