Hiirekese mõistatus

neljapäev, 18. oktoober 2012
"Igal aastal tahab Miisi ära oodata jõuluvana tuleku. Aga ikka jääb ta enne magama. Täna õhtul aga peaks tulema üks väike hiireke. Kas Miisi jõuab ta ära oodata?"

Sylvie Rainaud raamatus "Hiirekese mõistatus" tuleb juttu hoopiski kassist, mitte hiirest nagu raamatu pealkirjast võiks arvata.

Miisi on üks väike kassike, kes on parajasti sellises eas, kus tal piimahambad ära hakkavad tulema. Ühel päeval, kui ta parajasti oma plüüsist hiirega mängis, läks tal hammas katki. Ta oli selle üle väga õnnetu, kuid ema lohutas, et hammas tuli lihtsalt ära ja see ei läinudki katki. Piimahambad peavadki ära tulema ning selle asemele tulevad uued ja ilusamad.

Kassipere usub, et kui lapsel hammas ära tuleb, siis tuleb külla hiireke, kes hamba ära viib ja selle asemel kuldraha toob. Kas teie mäletate, mis teie hammastega sai? Kas samuti viis hiireke nad minema või hoopis keegi teine?

Ühel õhtul tulebki Miisile külla üks hiireke. Kuid tegu ei ole tavalise hiirega. See hiir on eriline... mille pooolest täpselt, peate ise välja uurima.

Raamatus olev jutt on küll üsna lühike, kuid see eest südamlik ja lohutav. Eks see esimese hamba ära tulemine võib ikka hirmus olla küll.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar