Tähe-Täpsi seiklused

neljapäev, 20. september 2012
Mina olen Tähe-Täps
ja mul on miljon sõpra!
On minu sõbraks iga laps, 
kes unemaale tõttab.

Täps on kõigi taevatähtede seast kõige tibatillukesem, eriliselt särav ja vallatu tähelaps. Igal öösel kihutab ta maa peale, et lapsi uneseiklustele viia. Annaliisa Sisask-Silla raamatus "Tähe-Täpsi seiklused" viib ta seiklema venna ja õe Petriku ja Maikeni, kes kardavad pimedat. 

Kas teie ka kartsite väiksena pimedas toas magada nagu Petrik ja Maiken? Kuidas te oma hirmudest võitu saite või kardate siiani? Petrik ja Maiken igatahes palusid igal õhtul emal mitte tuld ära kustutada, sest muidu ei näe nad magada. Ema aga oli nõus ainult ukse praokile jätma ja nii pidid Petrik ja Maiken oma hirmudega silmitsi seisma. Mis sai edasi? ... Petrik jäi magama ja Maiken oli üksi. Äkki kuulis ta mingit krõbinat. Maiken tõmbas teki üle pea ja kuulis sõbralikku häält. See oli Täps, kes talle külla oli tulnud. Sellel ööl seikles Maiken Täpsiga kahekesi, kuid edaspidi sai ka Petrik seiklustest osa ja sellest ajast peale nad pimedust enam ei kartnud.

Neil oli palju põnevaid seiklusi ja huvitavaid kohtumisi. Väikeseid vihjeid seiklustest annavad need luuletused, mis juttude vahele põimitud on.


Ih-ih- iii, nii tore see,
 kui uneteedel rändame,
koos teeme, mida tahame,
me kasvõi kuule lendame!

Seal kuu peal juhtus nii mõndagi... lend Kuule, sealse kuningaga kohtumine ja tema kuningriigi külastamine kujunesid nii seiklusterohkeks, et Maiken ja Petrik vaevu jõudsid õigeks ajaks voodisse tagasi. See tähendab enne, kui ema neid äratama tuli.  Mida kõike nad selle reisi jooksul nägid ja kogesid, selle peate ise välja uurima.

Ah-ah-haa, võid naerda sa,
sest lõbus saab meil olema,
kui lähme tähevankriga
me mööda ilma seiklema!

Seiklusi oli neil palju. See raamat sobib hästi nendele lastele ette lugemiseks, kes pimedust kardavad või ei taha magama jääda. Soov ka ise Täpsi näha võib olla põhjuseks, miks kiiresti magama jääda. Igatahes pimedust ei tasu karta, sest öö jooksul võib nii mõndagi põnevat juhtuda. Alati ei pea ju midagi hirmsat öösel toimuma ... vahel võib ka midagi ilusat või lausa uskumatut  juhtuda.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar