Räppar Risto

pühapäev, 12. august 2012
Risto ehitas ämbrist ja kahest mänguasjakorvist trummikomplekti. Ta võttis kapist puukulbid pulkadeks ja hakkas trummeldama. Siis Risto laulis. Oma arust inglise keeles: "Kamoon mai vei, kamoon, mai vei, babaa-badaa-daa, buubu-duuduu-buu! Kamoon, mai vei, kamoon, mai vei, babaa-badaa-baa bumbi-duu-duu!"

Sinikka ja Tiina Nopola raamat "Risto Räppar ja viimane hoiatus" on lugu poisist, kelle hobiks on trummeldamine ja räppimine ning tema nõrganärvilisest tädist Roosast. Tegemist on esimese raamatuga Soome lasteraamatusarjast "Risto Räppar".

Risto ja tema tädi Roosa kolivad uude korterisse ja loomulikult ei suhtu kõik naabrid Risto trummeldamisse mõistlikult. Keegi majaelanikest hakkab neile isegi ähvarduskirju saatama. Kes? Kas altkorruse härra Lindberg või viienda korruse aknal aeg-ajalt vilksatav kuju või hoopis keegi kolmas?
Igatahes oli üks ähvarduskirjadest järgmine:

Nüüd läks asi juba liiga kaugele. See on kolmas ja viimane hoiatus.
Elanik

Mis saab edasi pärast seda ähvarduskirja? Igathes seda ma ütlen, et välja nad kolima ei  pea, sest lugu võtab hoopis teistsuguse pöörde. Millise, peate ise välja uurima.

Tegemist on lõbusa looga, milles Risto ja tema tädiga juhtuvad igasuguseid kummalisi asju. Küll neil tuleb solgiaugust kala püüda, maskeeruda end kellekski teiseks ning osaleda isegi tsirkuses. Kuid see ei ole veel kõik...siin juhtub veel nii mõndagi.

Roosa on telefonimüüja (müüb telefoni teel mitmesuguseid esemeid) ning ühel hommikul kui tal oli vaja tööd teha ning Risto parajasti trummeldas, sai sellest kõnest paras komejant....kumbki telefoni otsas ei saanud aru, mis teine räägib. Kõik oli segi nagu pudru ja kapsad.

"Tere hommikust, siin Roosa Räppar Räps-Gallupist, ega teie pole ometi viieaastane?"
"Ei, mina olen üheksakümmend," vastati teisel pool.
"Ah, et üheksane. Kas vanemad on kodus? Ah ei ole, no vastake siis teie. Kas teil munalõikurit on?"
"Mis mula?" kostis telefonist.
"Munalõikurit!" karjus Roosa.
"Mulalõikurit? Ei ole seda asja, aga peaksin muretsema. Kas te müüte neid?"
"Mida?" hüüdis Roosa.
"See on see, mida te müüte."
"Teie müüte?" hüüdis Roosa. "Mida te müüte?"
"Mulalõikurit."
"Mulalõikurit," kordas Roosa. "Kas see on ka praktiline? Ma võiksin osta, kui palju see maksab?"

Kas teie saite aru, mida keegi lõpuks müüs, mind ajas küll segadusse. Aga lugege ise ja avastage veel nii mõndagi põnevat.

Samas sarjas on ilmunud veel:
"Risto Räppar ja kohutav vorst"
"Risto Räppar jaNuudlipea"
"Risto Räppar ja külmutaja- Elvi"

0 köhatus(t):

Postita kommentaar