Segasumma suvilast

kolmapäev, 11. juuli 2012
Kes meist ei teaks lugu punapäisest patsidega tüdrukust, kes jaksab isegi oma hobuse pea kohale tõsta... just just olete kahtlemata õigel teel, kui arvate, et tegemist on Pipilota Viktuaalia Rullkardiina Piparmünta Eefraimi tütar Pikksukaga ehk siis lühemalt öeldud Pipiga.

Astrid Lindgreni poolt kirjutatud "Pipi Pikksukk" on lugu tüdrukust, kelle isa on neegrikuningas ja ema on taevas ingliks. Pipi elab üksinda Segasumma suvilas ja teeb just täpselt seda, mida ta ise tahab. Päris üksinda ta siiski ei ela, sest Härra Nilsson ja tema hobune elavad samuti seal.

Pipiga juhtub alalilma igasuguseid sekeldusi - temaga juba igav ei hakka. Kord ta satub kaklusse, siis jälle merehätta, ronib puu otsa, käib tsirkuses, peab sünnipäeva, otsib spunki (kas teie teate, mis või kes see on?) ning võitleb varastega. Isegi kooli läheb Pipi vabatahtlikuna (pärast Tommy ja Annika meelitamist), kuid see teekond jääb tal küll väga lühikekeseks, sest ta ei osanud koolis käituda. Aga kõigest sellest saate ise juba täpsemalt lugeda.

"Noh Pipi, mis sa arvad, kui palju on kokku kaheksa ja neli?" 
"Nii umbes kuuskümmend seitse," arvas Pipi.
"Hoopiski mitte," ütles koolipreili. "Kaheksa ja neli on kokku kaksteist."
"No kuule, eideke, nüüd läheb asi küll liiale," ütles Pipi." Sa ise ütlesid alles praegu, et seitse ja viis teeb kokku kaksteist, Mingi kord peab isegi koolis olema ...."
[Lõik loost Pipi läheb kooli]

Pipi Pikksukk on lõbus lugemine nii suurtele kui ka väikestele. Nendele, kes kõike ka ise järgi tahaksid proovida, soovitan seda siiski mitte teha.

Kes inglise keelest aru saab leiab Astrid Lindgreni, "Pipi Pikksuka" ja tema teiste raamatute kohta lisainformatsiooni aadressilt:
http://www.astridlindgren.com/en

0 köhatus(t):

Postita kommentaar