Saaremaa suvi

esmaspäev, 2. juuli 2012
Kui Roosi sündis, oli ta emme arvates sama ilus kui roosinupp. Või veelgi ilusam. Nii sai Roosi omale nime. Ja tegelikult läks tal hästi, sest issi ootas hoopis poisi sündimist. Oleks Roosi ilmale tulnud poisina, olnuks tema nimi kindla peale hoopis Rudolf, Robert või Ralf. Oi, ei! - seda poleks tüdruk elu sees üle elanud! [...] „Aga tead, juba siis, kui ma sinuga haiglast koju tulin, issi muudkui kiigutas sind. Ta kandis sind kätel ja kussutas ja isegi laulis sulle vahel. Nii et see poisiasi läks tal kohe meelest, kui ta sind nägi.

Meelike Saarna raamat „Roosi Saaremaa suvi“ on lugu kuueaastasest Roosist ja tema tegemistest. Tõsi küll, juba enne Saaremaale jõudmist juhtub palju huvitavat. Näiteks tõmmatakse hundi saba jääaugust välja, käiakse doktor Valu (Salu) juures kõhuvalu ravimas ja küpsetatakse Tiiduga koos pulmatorti.

Vat Saaremaal, seal läheb jutt eriti põnevaks. Või ei ole teie jaoks lossi kinni jäämine piisavalt hirmutav?
Rohkem mina ette ei räägi. Igaüks lugegu ise, minu suu püsib lukus.
 Võin vaid öelda, et see on üks (ära)ütlemata vahva raamat ühest vahvast ja uudishimulikust tüdrukutirtsust.  Soe ja südamlik suvine lugemine (rahu, armastus ja harmoonia). Pille Tammela pildid on ka väga ilmekad.

 /Sellest raamatust kirjutas Liisi, vead parandas ja lauseid kohendas Diana (mina)/

0 köhatus(t):

Postita kommentaar