Smaragdatlas

esmaspäev, 18. juuni 2012
Hetkest, kui Gabriel ja teised mehed olid väljakule läinud, ei saanud Emma rahu. Kate ja Michael olid läheduses ning hädas. Ta ei kavatse ootama jääda, käed rüpes. Ta laseks Michaeli puurist välja (ehkki ta ei teadnud veel, kuidas), kahekesi päästaksid nad Kate´i sekretäri küüsist (ta ei teadnud, kuidas sellega hakkama saada, aga ilmselt pidi ta selleks olema uskumatult vapper, samal ajal kui Michael mingeid jaburdusi oma märkmikku kritseldab), ja siis oleksid nad viimaks ometi kolmekesi koos (selles oli ta täiesti kindel).

/Emma on alati võitluseks valmis/

John Stephensi raamatut "Smaragdatlas" võib tutvustada erineval moel. Minu sõbrad, kes kirjutuslaual raamatut märkasid, viitasid sellele kui telliskivile (431 lehekülge on hirmutavalt palju) ja küsisid kaastundlikult, kas ma tõesti pean selle atlase läbi lugema (millegipärast arvatakse, et pakse raamatuid ei loeta vabatahtlikult). Minu jaoks oli see lahe lugemine (431 lehekülge on ühe korraliku seikluse jaoks isegi vähe). "Smaragdatlas" on kolmest Alguse Raamatust esimene. Teine osa peaks ilmuma selle aasta oktoobris ja eesti keeles saab seda lugeda veel hiljem. Tuleb kannatlikult oodata.

Kate, Michael ja Emma on aastate jooksul läbi käinud enamus orbudekodusid. Peale juhtumist luigefännist mrs. Lovestockiga saadetakse nad Edgar Allan Poe nimelisest lootusetu ja parandamatute orbude kodust salapärasesse kohta nimega Cambridge Falls. Selgub, et sealses orbudekohas on nad ainsad lapsed ja omanik dr Pym on väga veider vanamees. Linnake ise jätab mahajäetud mulje ja inimesed on endassetõmbunud.
Ühel päeval leiavad lapsed maja salajasest kabinetist smaragdrohelise raamatu, mille lehed on tühjad. Kui Michael teener Aabrahamilt saadud vana foto ühele lehele asetab kantakse nad 15-aasta tagusesse aega. Minevikus hoiab kuri krahvinna Cambridge Fallsi lapsi huukajate abiga vangis, et laste vanemad leiaksid Kadunud Linnast sinna peidetud ajaatlase.
Nii see seiklus algabki...

Härjapõlvlased on muhedad, huukajad jubedad ja mineviku-oleviku vahel liikumine ajab pea sassi.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar