Luuseri päevik

esmaspäev, 14. mai 2012
14-aastane Nikki Maxwell asub õppima Westchesteri erakooli. Ta tahab endale nihverdada kohta NLP (Nunnud, Lahedad ja Popid) kambas ja on kindel, et see kooliminekukingitus, mida ema mainis, on tuttuus ja eriti lahe mobiil, aga...

Mu ema oli kinkinud mulle kaks asja: PÄEVIKU ning ümberlükkamatu tõendi selle kohta, et viibib
KLIINILISES
AJUSURMAS!!
Absoluutselt mitte keegi ei kirjuta oma kõige isiklikumaid tundmusi ja salapäraseid süngeid saladusi enam päevikusse! Te küsite, MIKS?

Sest kui ainult üks või kaks inimest teavad sinu SALAASJU, võib see su maine täielikult rikkuda. Säärane mahlakas informatsioon tuleb üles riputada BLOGISSE, kus MILJONID seda lugeda võivad!!! Ainult VIIMANE LUUSER võib tulla PÄEVIKU PIDAMISE peale!

Kuigi Nikki lubab oma päevikusse (loe: totakasse raamatusse 288 tühja lehega) mitte iialgi kirjutada, teeb ta seda ometigi. Isegi nõmedast elust on vaja kirjutada.

Rachel Renée Russelli "Luuseri päevik. Lood mitte kuigi muinasjutulisest elust" tundus alguses äpardi päeviku sarnane, aga see esmamulje oli petlik. Kuigi ka siin on pilte tekstiga võrdselt, on joonistusstiil teine. Kuigi ka see on päevik, on sisu midagi hoopis muud. Tüdrukutele.

Hoolitseva ema (haigena lubab koju jääda vaid juhul, kui palavik on sama kõrge kui temperatuur, millel valmib tänupüha-kalkun), laheda isa (eriti "lahe" on see prussakas tema putukatõrje auto katusel) ja närvidele käiva õe Brianna (kardab hambahaldjaid)  kõrval on Nikkile peavalu põhjustamas ja rõõmu toomas kooliga seonduv. Ta kirjutab kooli kõige popimast (ja õelamast) tüdrukust MacKenziest, raamatukogutööl saadud sõpradest (Zoey ja Chloe), kunstivõistlusest (oi, kui oluline!), tätoveerimisest. Ja Brandonist.

Brandoni tukk oli tal jälle silmil, ta naeratas ning kuidagi nõjatus veel lähemale mu visandeid vaatama. Arvasin, et suren sealsamas maha! Ta lõhnas pesupehmendaja, deodoka ja... kummikommide järgi?! 

Ameerika (USA) sõnu (Walmart, tänupühad...) oli ehk liialt. Ja kuigi paari aasta pärast pole Justine Timberlake enam nii kuum (kas praegu on?) ning Tyra Banks enam modellisaateid ei tee, on mõned jutud  loetavad ka aja möödudes.
Vaata lehekülg 33 ja 278! Vat see on küll tõsi!

P.S Raamatu teine osa on eesti keelde juba tõlgitud ja sarja kodulehe järgi (ingliskeelne) võib kindel olla, et vähemalt kaks osa tuleb kindlasti veel.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar