Tavalised hambahaldjad

laupäev, 24. märts 2012
"Usundiline maailmapilt on peaaegu kadumas." Rudolf tõstis oma singileivale suure hunniku salatit ja lõi sellesse ahnelt hambad sisse. "Mhe olemhe vavrsti töötha, " seletas ta matsutades.
/ühest jutust/

Tavaliselt seonduvad haldjad mul millegipärast pitsiliste kleitide, mukkimise ja roosa värviga. Olen raamatutes alati seltsinud rohkem üleannetute kuradikestega. Selle asemel, et lokke keerata ja kleite valida, tegelevad nemad hoolsalt uute üleannetuste väljanuputamisega.

Reeli Reinausi "Tavalised hambahaldjad" mossitas nädalaid minu raamaturiiulis. Lõpuks võtsin südame rindu ja avasin raamatu. Otse loomulikult tegin seda teatud ettevaatlikkusega, sest  see roosa haldjavärk võib nakkavaks osutuda.

Pean tunnistama, et minu kartused olid asjatud. See oli tore raamat. Raamat rääkis kolmest vahvast hambahaldjast Rudolfist, Lucindast ja Krõõdast, kes elavad võlumaal ühe väikese linnakese serval väikese aiaga majas. Krõõt hakkab kasvatama ükssarvikuid, Lucinda nunnutab majausse ja Rudolf lösutab vabal ajal diivanil ja vaatab spordiülekandeid. Alguses on nad tublid, aga siis ostavad kõik kolm endale võlukepid. Võlukeppide abiga saab tüütud toimetused tehtud ühe kepiviibutusega ja nii siis juhtubki, et haldjad muutuvad  laisaks. Lõpuks ei jõua nad isegi viit ringi ümber maja joosta.
Pitskleidid ja tualetid on raamatus ka olemas, aga see on reklaami jaoks. Pildistamise ajaks valmistuvad tüdrukud nädalaid, aga Rudolf korraldab asjad nii, et laste patjade alla pannakse rohkem neid tavalisi pilte. Selliseid, kus Lucinda ja Krõõt näevad enda moodi välja.

Raskemate sõnade seletused on raamatu lõpus ja jutu sisse oli põimitud palju vana aja uskumusi.

"Jah, ikka igasuguseid veidraid olevusi on olemas olnud, " märkis Lucinda. "Ja paljudest pole juba ammu midagi kuulda. No mõtelge - kas me oleme viimasel ajal kuulnud midagi kükloopidest või kentauridest? Ma pole isegi ühtegi näkki tükk aega näinud."

/teisest jutust/

Kirjaniku kodulehelt leiab tekstikilde raamatust, aga ka muud huvitavat. Lehekülg asub SIIN.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar