Muhedaid naljajutte (mitte ainult) lastele

reede, 17. veebruar 2012
"Ahoi, Pillekas," kostis Suure Kurja Hundi sisemusest Punamütsikese hääl. "Igav on vä? Tule siis siia. Tead, me istume vanaemaga hundi kõhus. Kutsu Stiina ja Monna ja Sten ja Laura... Ah, kutsu siis juba terve klass. Mängime rahvaste palli ja kuulame tümmi."

/jutust "Punamütsike ja suur kuri hunt"/

Markus Saksatamme kogukast jutukimbust "Tont ja mannapuder" meeldisid mulle kõige rohkem lood Suurest Kurjast Hundist. Põnev oli lugeda, kuidas ta notsude maja ümberpuhumisega lootusetult hilja peale jäi, vanaema ja Punamütsikese terrori all kannatas ja muinajuturaamatuid sirvides endale näksimist otsis.

 Pöial-Liisi välistas ta kohe. Nii väike olevus kaob ju hambaauku lihtsalt ära. /jutust "Suur kuri hunt ja printsi musi"/

Oh, ja see oli vinge, kuidas siga üle hoovi tippis ja elegantselt hüpates endale pesunöörilt kaabu hambusse haaras, karu juhtumused rahaga, Liisu tüütu ooperilauljast naabrionu ja kohtumine merekollilapsega, Mauri pakkumas võileiba mustale vuntsilisele olevusele ja kõik need teised toredad lood, mis raamatukaante vahele on peidetud. 
Pildid on omapärased ja isepäised. Ja jutte lugedes läheb mõte lendama ning nägu kisub muigele.

Parm nuuskas tiiva sisse nina, pühkis uduseks tõmbunud prillid puhtaks ja lisas: "Lendame soojenduseks karjamaale. Kes esimesena lehma juurde jõuab, on võitja. Start, mehed!"  /jutust "See kõige õigem amet"/

0 köhatus(t):

Postita kommentaar