Kummalised lood

kolmapäev, 22. veebruar 2012

Enyd Blyton'i raamatus "Kummaline redel ja teised jutud" on palju eriskummalisi lugusid. Lugu koerast, kes ei tahtnud kaelarihma kanda ja seetõttu isegi vangi sattus. Lugu sellest, kuidas nukk õhupalliga lendas, kuidas mister Wumble leitud aardest ilma jäi ja paljud teised.

Selle raamatu eripäraks on õpetlikkus, kõik eksijad saavad oma õpetunni ning edaspidi enam nii ei käitu.

Et teil oleks vähekenegi aimu, millised need lood on, jutustan teile "kummalise redeli" loo.

Loo peategelaseks on rikas härjapõlvlane, kellele meeldis teistelt asju laenata. Ta oleks võinud muidugi kõik need ka ise osta, aga temal oli juba selline komme kõike laenata. Külaelanikud muidugi kõik andsid ka talle tema küsitud asju, aga eks neid hakkas see ära tüütama...

Mis sina tunneksid, kui miski, mida sul just praegu vaja läheks on kellegi teise käes? Näiteks vihmamantel kui vihma sajab nagu oavarrest või labidas, millega tahtsid maad kaevata? Ei ole vist kuigi meeldiv tunne...

Niisiis olid külalised härjapõlvlase laenamisest tüdinud, aga keegi ei julgenud talle ka midagi öelda, sest tegemist oli ikkagi härjapõlvlasega. Nii nad seal siis elasid kuni ühel päeval tuli külla uus elanik. Temagi alguses andis härjapõlvlasele asju laenuks, aga üsna ruttu sai tal sellest villand ja otsustas midagi ette võtta. Ta ostis uue redeli ja asetas selle katuseharaja najale püsti, et härjapõlvlane seda ikka näeks ja seda laenama tuleks. Just nii juhtuski.
Aga härjapõlvlane ei teadnud, et tema uus naaber oli redelile salaja nõiduse peale pannud. Kuigi naaber hoiatas, et tegu pole tavalise redeliga ja ta ei soovita seda võtta, tegi too seda ikkagi.

Mis nüüd edasi juhtus on vägagi kummaline...

Härjapõlvlane läks siis redeliga koju ja hakkas katusele ronima, et seal olevat auku parndada, aga ta ronis ja ronis ning ülesse ei jõudnud. Kui ta sai aru, et ta katusele ei jõua, otsustas ta alla tagasi ronida, aga see ei olnudki nii lihtne, kui ta arvas.

Arvan, et siinkohal oleks õige lugu pooleli jätta, et nendel, kes ise seda raamatut lugeda tahavad ka midagi avastada oleks. Niipalju ma siiski veel reedan, et härjapõlvlane redelilt lõpuks ikka alla sai. Aga kuidas ja miks ta üldse katusele ei jõudnud, peate ise välja uurima.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar