Kaelkirjak, Pelku ja mina

kolmapäev, 25. jaanuar 2012

Raamatu "Kaelkirjak, Pelku ja mina" on kirjutanud Roald Dahl, kes on suutnud oma loo lõbusalt ja fantaasiarikkalt kirja panna.

Billy on poiss, kes unistab oma kommipoest. Tema arvates on ideaalseks kohaks tema kodu lähedal asuv tühi vana puumaja, mis seisab tee ääres päris omaette. Selle maja seinal on kirjas PONKSIK, niimoodi öeldi vanasti kommipoe kohta. Billy teadis, et maja on müüa, kuid ta imestas ikkagi, kui keegi oli selle ära ostnud.

Järgmisel korral kui Billy sinna maja juurde sattus ja üle tee seda imetles, hakkas toimuma midagi eriti kummalist. Nimelt lendas kolmanda korruse aknast välja vann ja kukkus teele sodiks. Aga ega see ei olnud veel kõik...

"Mõni hetk hiljem lendas samast aknast välja valge potselanist tualettpott, puust prill-laud alles küljes, ja purunes tuhandeks killuks otse vanni kõrvale. Sellele järgnesid kraanikauss ja tühi kanaarilinnupuur ja kiikhobu ja jumal teab, mis kõik veel."
/lõik raamatust/

Selles majas tegutses uus ettevõte nimega RVAP ehk REDELIVABA AKNAPUHASTUS, mis lubas puhtaid aknaid ilma räpaste redeliteta teie maja vastas. Seda teenust ei osutanud tavalised inimesed vaid imevõimetega loomad kaelkirjak, pelku ehk pelikan ja ahv.

Kõigest sellest kuulis ka hertsog ning kutsus nad enda juurde oma 677 akent pesema. Sealt said lood aga hoopis teise pöörde. Mis juhtus kui hertsog aknapesijaid nägi, kuidas nad aknaid pesid (neil olid selleks omad salanipid) ning mis neist edasi sai? Selle jätan ma teile endale avastada.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar