Tobiase teine kooliaasta

esmaspäev, 5. detsember 2011
Raba asemel sõitsime ühte kohta, kus anti süüa.
Söögiks oli kartulipuder ja seenekaste. Lotte-Riini ema ütles, et kõige parem kokk on tühi kõht, ent minu meelest oli ka too, kes selle söögi valmistas, väga tubli.

/muhe lõik loost "Klassiekskursioon"/

Raamatust "Tobias ja teine B" (kirjutas Piret Raud, pildid joonistas Hillar Mets) kujunes minu peres tõeline menuk. Menuk on selline raamat, mille puhul võid olla kindel, et kui sa selle kogemata kuhugi lauale unustad, siis tagasi tulles on see läinud. Keegi teine kasutas soodsat juhust ja asus seda ise lugema. Raamatut tagasi saada on võimatu.

Ma pole ammu nii lahedat ja samas südamlikku juttu (peaasjalikult poiste) koolielust lugenud. Kunagi olid küll Agu Sihvka ja Kiilike ning millalgi Ottokar Domma, aga see oli ammu. Küll on hea, et nüüd on Tobias (hüüdnimega Topski, aga nende nimedega on juba kord niimoodi, et neist ei tohi lasta end väga eksitada). Tobiase teine aasta koolis on täis põnevaid juhtumisi: Uku kodusea Nossu kärutamine lapsevankiga kooli ja hilisem varjamine vannitoas, kohtumine kommionuga, isaga lindude pesakasti meisterdamine, Geeniuste klubi loomise häda ja vaev, nunnukonkurss, kohtumine lastekirjanikuga, mis möödus sõpradega üksteist nügides... Lisaks saab Tobias teada, mida peidab endas kurja õpetaja Tiina Pai käekott ja mis aitab talvemasenduse vastu.

Lõpuks saabub küll viimane koolipäev, aga muretsemiseks pole põhjust, järgmisel aastal peaks Tobias minema juba kolmandasse klassi.

Tobiase jutte saab (järel)kuulata Vikerraadiost.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar