Elu koos Nöbininaga

reede, 2. detsember 2011
Lõpetasin just Kristiina Kassi raamatu "Nõianeiu Nöbinina" ja sain väga mõnusa lugemiselamuse. Sellesse raamatusse on koondatud nii põnevus, lihtsus kui ka õpetlikkus. Kritiina Kass on suutnud selle loo kirja panna nii, et põnevus püsib raamatu lõpuni. Pealegi kui tegemist on juba nõiaga, siis ei või kunagi teada, mis võlutrikk või nõidus järgmisena ees ootab.

Kuna Nöbininal ei ole selline suur ja kongus nina nagu nõidadel tavaliselt, siis ta oma pere ja teised nõiad võõristavad teda, kuid ta ei saa enne lahkuda, kui on täiskasvanuks saanud. Saja aastaseks saades läheb Nõianeiu laia ilma ja otsib omale uue kodu. Ta on ennast just uues kodus mõnusasti sisse seadnud, kui ilmuvad ootamatud külalised. Nimelt oli Nöbinina elama asunud perekond Puravike suvilasse, arvates, et seal ei ela keegi. Alguses oli härra puravik väga pahane, et tema majja niimoodi sisse on tungitud, kuid kui Nöbinina oli lubanud nende naabri härra Herilasega midagi ette võtta, kuna too loomi tapab ja nendest topiseid teeb, siis lubas ta nõianeiul paariks päevaks neile jääda. Tõestamaks, et ta on päris nõid ja ei ole hull nagu härra Puravik arvas, võlus Nöbinina talle sarved pähe. Aeg möödus ning lõpuks jäi Nõianeiu sinna terveks suveks ja koos Aadu ja Annemaiga (härra Puraviku lapsed) aitasid nad abivajajaid või siis andsid mõnele ulakale paraja õppetunni. Mudugi ei puudunud selle kõige juures ka nõiatrikid.

Millised nõidused käiku läksid, kes millise õpetunni sai ning milline oli suvi koos Nöbininaga, saate lugeda raamatust. Sobib nii suurtele kui ka väikestele.

0 köhatus(t):

Postita kommentaar